1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

HMF Hamburger Mat Filter

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Montimahir tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Kalın süngerler ve airliftler ile kurulan ve geniş yüzeylerde çok sayıda bakterinin barınabilmesi nedeni ile çok iyi işleyen, yanı zamanda balık ve karides larvalarının üzerinden beslenebildikleri bir filtrasyon sistemi. Akvaryumdan bir miktar alan götürüyor fakat işini iyi yapıyor. Tıkanınca tank suyunda temizlemeniz yeterli :)

Üretim ile ilgilenenler için dev bir pipo filter görevi gören, alternatif bir filtrasyon yöntemi. Aynı zamanda tatlısu karidesleri ile ilgilenen arkadaşlar deneyebilir.

YIKIKTEMO, talha54 ve Yasin K. bunu beğendi.
  2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Güzel sistem.
    Düşük debili bir iç filtre motoru ile daha verimli çalışabilir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

talha54 bunu beğendi.
  3. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Karidesler için güzel olacaktır

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Mahir. Bana o mavi süngerlerin salınım yapmayanı denk gelmedi henüz. JBL bile denedik ps iptal oluyor ve 10 gün sonra toplamaya başlasa bile tam verimli çalışmıyor. Kullanacak arkadaşlar çok iyi seçmeli veya şansı olmalı.:)

Alparslan bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben iç filtre motoruna mavi sünger takarak hallediyorum...:)

6. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Tatlı su üretim akvaryumlarında çok işe yaradığını okumuştum. Yeni akvaryumların birisinde deneyebilirim bakalım.Tabi bu şekilde değil köşe şeklinde yoksa 50 cm lik camı süngerle kapatmak güzel olmaz :)

7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Süngeri çoook uzun süreler değiştirmeden kullanabiliyorsunuz ( 12 - 18 ay). Kalınlık en az 5 cm tavsiye ediliyor.

8. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN

En fazla 5 cm olmasın?

9. Oceanic

Oceanic

Gayet güzel bir fikir, Mahir Bey paylaşımınız için teşekkürler. Benim zihni sinir larva tankında kullanılabilecek bir sistem sanırım. Merak ettiğim süngerin gözeneklerin de birikecek yem ve organik atıklar uzun vadede nitratı tetiklemezler mi acaba?

10. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş