1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hobici Satışlarında Nelere Dikkat Edersiniz ?

Başlığı 'Anket Forumu' kategorisinde volkantr34 tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

?

Hobici satışlarında nelere dikkat edersiniz ?

1. Satılan ürünün adet ve toplu satış fiyatına

61,5%
  2. Satılan ürünün gerçek fotoğrafı olup olmadığına

84,6%
  3. Ürünle ilgili yapılan açıklamaların tatminkarlığına

61,5%
  4. Ürün isminin doğru yazılıp yazılmadığına (sattığı malı ne kadar tanıdığını gösterir)

53,8%
  5. Kişinin ilk satışı olup olmadığına

38,5%
  6. Diğer (Açıklama yapabilirseniz memnun olurum)

7,7%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Hobiciden alış veriş yapacaksınız ve en çok dikkat ettiğiniz durumlar hangileridir ?
    Çoklu seçim yapabilirsiniz.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Kişinin güvenilirliğine. Mümkünse tanıdığım güvendiğim bir hobiciden alışveriş yaparım. Tanımadıklarımada oldukça temkinli yaklaşırım. Zira geçmişte epey acı tecrübeler yaşadık.

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Hocam bu ne hız anketi yüklemeden cevabı yapıştırmışsın :))))

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben de önce kişiye bakarım, sonra foroğraflara bakarım ve ilanın içeriğinin yani yazılış ağzına bakarım. Gerçi bugüne kadar hiçbir malzeme ve canlı almadım ilanlardan ama yem alarak başlayacağım sanırım.

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Bende ilk önce kişiye bakarım ve farklı yerlerde araştırım ,resim ve ilan içeriği tatmin ederse alışveriş yaparım.

6. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Diğer hariç hepsini işaretledim,olmaz sa olmazlar hepsi de.
    Diğer için de şunu yazabilirim;birden çok forumda aynı ilan/konu farketmez kopyala -yapıştır şeklinde gördüğümde beni itiyor,ilgilenmiyorum.

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Benim için fotoğrafın önemi büyük, fiyat ikinci sırada geliyor, en sonda da, ilanı veren kişinin forumdaki aktifliğine bakarım ;)

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Ben hiç bir şeye bakmam, yamuk yaparsa, tapon mal çakarsa, o satıcıyı bulur, gider döverim.;)

Bu yüzden, yurt dışından bir şey almıyorum.:F

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Ben öncelikle bitki isminin yazılışına bakarım.Bana göre o çok şeyi ifade eder.Neden diyecek olursanız bitkinin ismini bile doğru yazamayan birisinin bitkilerininde iyi olacağına pek itimat etmem açıkçası.. Bende bitki isimlerini tam bilemeyebilirim ama öyle bir ilan açacak isem virgülüne kadar doğru yazarım.. Sonra fotoğrafına bakarım gerçek mi gerçek değil mi diye eğer değilse ilanı direk geçerim hiç bakmam.. Bu devirde fotoğraf çekmeyen telefon kalmadı kimsede.. En sonda fiyatına bakarım. Çünki bazen çok yüklü adetlerde ve fiyatlarda satanlar oluyor 20-30 kök bitkiyi ne yapayım mesela yani değil mi :) Kişinin ilk satışı olup olmadığı konusuna eğer yukarda ki saydıklarım tatminkarsa bir şans veririm.İlkinde yüklü bir alış veriş yapmam , şans artık..

Sayfayı Paylaş