1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hobici Singapur Balık ve Mercan İthalatı

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde seaman038 tarafından 11 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. seaman038

  seaman038

  Mesajlar:
  863
  Yer:
  Kayseri
  İsim:
  ahmet soner bal
  Arkadaşlar sadece bu portal için ithalat yapmaya karar verdim hiç bir şekilde kar amacı güdülmeden tamamen hobici odaklı olacaktır...
  2 veya 3 kişi bir araya gelerek bir koli yazabilir.listeler çarşamba günü elime ulaşacaktır sevkiyatlar şehirlere direkt aratürk hava alanından uçakla aktarılacak istanbulda olan kişiler gümrük işlemleri bittikten hemen sonra kolilerini alabilirler

  Lakin ticari amaçla alırım akvaryumdan satarım düşüncesi içerisinde olan şahıslara kesinlikle yardımcı olunmayacaktır.

  Lütfen katılacak olan arkadaşlar
  soner_balbasi@hotmail.com
  Adresine liste yazıp tel numaralarını bıraksınlar saygılarımla

  Eğer bu olaydaki katılım hobi mantığında devam edilirse endonezya ve amerika italatlarınıda gerçekleşticeğim
   
  Engin Tepe, TencoMelih, Burcu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 2. barabelli

  barabelli

  Mesajlar:
  986
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Eray YILMAZ
  Biraz daha detaylı açıklayabilirmisiniz?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. MESUT_KERİM

  MESUT_KERİM

  Mesajlar:
  8.744
  Yer:
  ANKARA
  İsim:
  Mesut Arıkan
  Butun belgeleri tam olanlarin ithalatinda bile problem çıkıyor en ufak bir aksaklikta canlilar telef olur. Açıkçası bir iki balik icin zaten riske girmem buyuk capta ise hicc girmem. Varsa param cok diyen buyursun ;)
   
  tristan bunu beğendi.
 4. Fatih BARLAS

  Fatih BARLAS

  Mesajlar:
  6.828
  Yer:
  Pendik
  İsim:
  Fatih BARLAS
  Bana göre şahsi fikrimdir. Bu başlık Etik değildir.
   
  tristan ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
 5. MESUT_KERİM

  MESUT_KERİM

  Mesajlar:
  8.744
  Yer:
  ANKARA
  İsim:
  Mesut Arıkan
  Ilan kilitlenmistir. Gecerli aciklama cok yakinda yapılacaktır
   
 6. Akvaryum Portalı

  Akvaryum Portalı

  Mesajlar:
  116
  İsim:
  Akvaryum Portalı
  Portal olarak üyelerimizin menfaatlerine öncelik verdiğimiz herkesçe bilinmektedir. Burda paylaşımı olan hobicilerimizin ticari içeriği olmayan hiçbir ilanına bir itirazımız olmadı ama elimizden geldiği kadar sadece ilan için açılmış üyeliklere ve hatta en önemlisi ticarilerin taşeronu gibi çalışan üyeliklere de prim vermemeye çalıştık. Bu anlayışımız gelecekte de devam ettirmeyi düşünüyoruz.

  Bu ilana gelirsek yazılışı itibariyle hobici menfaatlerini gözetiyor gibi görünse de biraz daha derine inildiğinde işin sonucu itibariyle böyle olmadığı çok açıktır.

  Ülkeleraraası canlı ithalatı özel izin ve belgelere tabi olup bu durumda bile ortaya çıkan sorunlarda çoğu zaman ciddi canlı kayıpları yaşanmaktadır. Yukarda bahsedilen ithalatı yapabilmek kaçak yollarla yapılacaksa verdiğiniz paranıza yazık olacağı muhtemeldir.

  Resmi olarak yapılacaksa bunu yapabilen firmalar da bellidir. Bu al sattan başka bir şey olmayacaktır. Ayrıca canlının canlı olarak gelip gelmeme riskide kişilere ait olacaktır. Böyle bir durum ikinci el alış satışından farklı olarak hukuki bir durum da doğurmaktadır.

  Bu sebeplerdendir ki bizim de uygun görmediğimiz bu tür ilanlara üyelerimizin de itibar etmemesini rica ediyoruz...

  Saygılarımızla
  Akvaryum Portalı
   
  A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 11 Nisan 2016
  Karakus, barabelli, nhtkmn ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
 7. mekatronik

  mekatronik

  Mesajlar:
  2.933
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Erdoğan
  Açılmış konu başlığıyla ilgili yönetim olarak yaptığımız inceleme ve takibin neticesinde, kişisel anlamda '' hobici yardımlaşması '' ekseninden ziyade ticari anlamda beklenti içerisinde olduğunuz sonucuna varılmıştır. Gerek bu konudaki ticari geçmişiniz ve gerekse iletişimde bulunduğunuz ithalatçılarla olan bağlantılarınız tarafımızdan net şekilde tespit edilmiş olup, Akvaryum Portalı'nın mevcut üye hobici potansiyelini '' hazır ticari pazar '' bakış açısıyla değerlendirmek ve bunu kullanmaya çalışmak yönetim olarak kat'i surette izin vermeyeceğimiz değişmez prensiplerimizden birisidir.

  Özellikle canlı ithalatı konusunda çok ciddi lojistik destek ve koordinasyon gerektiren bu gibi işlemlerin her şeyden önce hukuki altyapısının düşünülmüş olması, akabinde resmi evraklarla beraber ithalatın gerçekleştirileceği lokasyon ve şartların tamamının önceden deklare edilmiş olması gerekmektedir. Yönetime bu yönde bir çalışma ve açıklama yapılmamıştır. Birçok yönden sonuçları belirsiz olan mevcut konu başlığının, üye arkadaşlarımızı maddi ve manevi anlamda yıpratması kuvvetle muhtemel olarak algılanmasına vesile olmuştur.

  Yine son zamanlarda özellikle sosyal paylaşım sitelerinde yaygınlaşan ve bazı ithalatçıların Resif sayfaları açarak canlı satışı yaptığı durumlara da sık şekilde rastlıyoruz. Bu bizi ilgilendiren bir durum değil, neticede Portal dışında gerçekleşen bir durumdur. Olayın bizimle ilgili kısmı ise, bu gibi atraksiyonların Portal'ın içine sirayet etme çabalarıdır. Hobi amaçlı satıştan çıkıp kar amacı güden bu şekildeki yaklaşımlara karşı olduğumuzu özellikle belirtmek isteriz.

  Bahsettiğimiz hususların aksi iddia edildiği taktirde, gerekçeleri ve yapılması düşünülen ithalatın tüm doneleri yönetime sunulmalıdır.

  Saygılarımızla.
   
  Karakus, barabelli, MilesDavis ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş