1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hobide en çok uğraştığınız hastalıklar nelerdir.

Başlığı 'Anket Forumu' kategorisinde cirol tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

?

En sık rastlanan hastalıkları tespit etmiş ve müdehalelerimize ona göre yaparız.

1. Vücutta oluşan deşimler

40,0%
  2. Aşırı sürtünme

20,0%
  3. Dengesiz yüzme

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Dışkı problemi

10,0%
  5. Yüzgeç ve Kuyruk erimesi

30,0%
  6. Renklerinde değişiklik

oy sayısı 0
    0,0%
  7. Gözlerde oluşan puslanma ve şişme

oy sayısı 0
    0,0%
  8. Balık vücudunda oluşan karın çökmesi ve karın şişmesi

oy sayısı 0
    0,0%
  1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Hobiye başladığınızdan beri hangi hastalıklarla uğraştınız ? Kısa mücadele tecrübelerinizle birlikte ankete oy kullanalım arkadaşlar. ;)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Aslında hepsi seçeneği de olmalıydı.Hobiyi uzun yıllar yapan hobicilerde mutlaka bunlardan biri , bir kaçı yada hepsi ile karşılaşılma olasılığı yüksektir.Tabii bu hastalıkların görünmesinde çeşitli sebepler vardır.Ama şu bir gerçekki eğer bağlıkları sağlıklı alabiliyorsak, ilk alımda suya adaptasyonu iyi ve acele etmeden yapıyorsak, akvaryumun şartları da uygun, stabil ve olumlu ise o balık uzun yıllar yaşıyor ve hastalıklarla karşılaşmıyor.

volkantr34, murer, cirol ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ufuk abi can alıcı noktaya temas etmiş hemen. Ne de olsa tecrübe işte. Kesinlikle hepsi şıkkı tercihim olur. :ay:

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Vücutta olan değişimler misal beyaz benekle çok uğraşıyorum. Nefret ediyorum beyaz benekten...

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    2-3 kez beyaz benek oldu, vede başka bir hastalıkla vs uğraşmadım. :)

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Burda anketi açma nedeni ek sık rastlanan hastalığı tespit edip geniş kapsamlı yardımımız olur ve ona göre tetbir alırız düşüncesiydi.

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Benim en çok başıma gelen hastalık büyüme evresinde ki yavrularda ki omurga eğrilikleri.. Suyum temizde olsa kirlide olsa ne yaparsam yapayım o yamulmanın önüne geçemedim.. Genetik mi bilmiyorum.. Diğer hastalıkların hepsinin acıda olsa tecrübesini yaptık ama en popüler olanı bende bahsettiğim durum ne yazık ki..

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Çok şükür epey zamandır hastalık görmüyorum ama başıma gelen en sık hastalık sürtünme oluyor. Oda benim ihmalkarlığım yüzünden sık su değiştiremememden kaynaklanıyor.:hasta: Ama Allah tan tedavisi basit.:bye:

9. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Yukarıda sıralanan tüm hastalık belirtileriyle yüzleştim.Çok şükür, uzun senelerdir hastalık nedeniyle kayıp yaşamadım. Beni en çok korkutanı ise, bitkili akvaryumlardaki beyaz benek hastalığıdır.

Sayfayı Paylaş