1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hobiye ara

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde rappier tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Geçtiğimiz hafta içerisinde akvaryum temizliğinden sonra su ikmali esnasında akvaryumumun ön camı patladı. Hal böyle olunca hobiye ara vermek durumunda kalıyorum. Forumu takip edeceğim ama bir süre akvaryum almayı düşünmüyorum. İlerleyen zamanlarda aklımdaki şekilde cama cam bir akvaryum yaptıracağım inşallah.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Geçmiş olsun Mecit Hoca'm, umarım fazla bekletmezsin bizi.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Mecit hocam geçmiş olsun. Nasıl oldu bu olay ? Cama bir dabemi geldi yoksa slikonlarmı bıraktı ?

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Geçmiş olsun Mecit abi. Kısa zamanda yeni bir akvaryumla bekliyoruz.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geçmiş olsun Hocam. Zaman zaman yaşıyoruz bunları hepten soğuma da gerisi düzelir inşallah.

6. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Hepinize teşekkür ederim.
    Nasıl oldu ?? oldu işte =)

Şaka bir yana daha önce temizlerken akvaryumun ön cam ile yan camının bağlantı kısmında hafif çatlaklar oluşmuştu. Bu güne kadar hiç sorun yaratmadığı için pek üzerinde durmamıştım. Geçen hafta canlardaki yosun oluşumlarını temizlemek için plastik spatula ile camlara biraz bastırdım. Sonrasındada suyu ilave etmeye başladım. Su ilavesinide biraz fazla yaptım. Sonuçta önce hasarlı kısımdan hafif sızıntı yaptı, farkına varıp suyu boşaltana kadar o kısım attı ve canım yarıya kadar olan kısmı kırıldı. 70-80 lt kadar su anında odaya boşaldı. Suyun büyük kısmını halı emdiği için fazla bir hasar oluşmadan kurtardım.

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Mecit hocam sözlü olarak söylemiştim ama yazılı olarakta söyliyim.. Büyük geçmiş olsun.. Kırılan cam Allah'tan kesmedi seni valla onuda düşünmek lazım.. Ya ufaklık yanında olsaydı.. Allah korumuş gerçekten.. Şu sıkışıklığın bi bitsinde bir tank gene yaparız.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hocam ne diyelim geçmiş olsun tekrardan. Umarım tez zamanda daha güzel bir kurulumla tekrar karşımıza çıkarsın.

9. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Konuyu biraz geç gördüm. Geçmiş olsun Allah korumuş. En yakın zamanda yeni akvaryumunuzu bekliyorum... (bekliyoruz)

10. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Geçmiş olsun sağlık olsun herşey bir tecrübe daha iyileriyle en kısa zamanda tankınıza kavuşursunuz inşallah

Sayfayı Paylaş