1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hobiye başlamak istiyorum

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde _kadirözcan tarafından 6 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. _kadirözcan

_kadirözcan

İsim:
    Kadir Özcan
    Kendime aşağıda görülen boyutlarda bir akvaryum almak istiyorum.Daha önce hiç balık beslemedim ve sizlerden yardım almak istiyorum.Bu boyutta bir akvaryuma hangi tür balıktan kaçar tane koyabilirim ve dekorasyonu nasıl olmalı yardım ederseniz çok sevinirim.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cevap: Hobiye başlamak istiyorum

Kadir siteye hoşgeldin.toka:gif Akvaryumun ebatlarını da verirseniz daha çok yardımcı oluruz...

3. _kadirözcan

_kadirözcan

İsim:
    Kadir Özcan

Alacağım akvaryumun resmini bulamadım ama aynı böyle bişey. Benim alacağımın boyutları 70 cm uzunluğunda 25 cm genişliğinde 35 cm yüksekliğinde.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Akvaryum 61 lt başlangıç için canlı doğuranlardan 2e 5d veya güzel bir filtre sistemiyle ufak Japon balığı 3-4 tane iyi olur.
    Sitede birsürü örnekler var onlara bak ve kararı sen ver biz herşekilde yardımcı oluruz...toka:gif

5. _kadirözcan

_kadirözcan

İsim:
    Kadir Özcan

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Daha akvaryumu kurmadım yanlış birşey yapmamak için her adımını sizinle paylaşacağım.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

En doğrusunu yaparsın kardeşim,hepimiz başta ben bilirim biliyorum diye çok hatalar yaptık.
    Siteyi bolbol oku az hata yapmanı sağlayacaktır teretüt etiğin yerlerde çekinme yaz...super:gif

7. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara

Filtre olarak şelale filtre düşünebilirsin. O ebatlarda gayet iyi performans sağlayabilir..

8. _kadirözcan

_kadirözcan

İsim:
    Kadir Özcan

Canlı doğuran olarak lepistesten başka hangi türleri besleyebilirim? Lepistesi çabuk ölen bir balık olarak biliyorum.

9. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga

Kadir hoş geldin kardeşim bende bu işte yeniyim ama bir iki balık önereyim canlı doğuranlardan platy, molly bu türlere çok güzel örnekler.Şimdiden hayırlı olsun.

10. falconx

falconx

Yer:
    İstanbul, bakırköy
    İsim:
    Nafiz TİMUROĞLU
    Kadir bey akvaryum sevdalıları arasına hoş geldiniz.Bu insanın yakasını bırakmayan bir hastalıktır ve tıp henüz bu hastalığın tedavisini bulamadı doktorlar "allah kurtarsın tıp henüz o kadar ileri değil" diyor.Bu akvaryumun dibine kum,bitki dikimi, iyi bir şelale filtre ile birkaç canlı doğuran (moli veya veliferya ile başlayarak) ile seyrine doyum olmaz hele birde yavrular oldumu,ruhunuz dinlenir.

11. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Aramıza Hoş geldiniz Keyifli bol paylaşımlar dilerim.:D
    Akvaryumunuz hacmine bakarsak o ölçülerde güzel bir canlıdoğuran tankı yapabilirsiniz.Çabuk ölen balık yoktur dayanıksız ve uygun koşullarda beslenmeyen balık vardır.Lepistesler gayet dayanıklı balıklardır,ve kötü koşullarda bile üreyebilir.Başka canlı doğuran olarak plati,kılıçkuyruk,moli bakabilirsin.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen katılıyorum ve benim Kılıç kuyruk öykümü okuyun derim...:)

şmşkchr bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş