1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

hobiye başlangıç

Başlığı 'Anket Forumu' kategorisinde mutlu tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

?

Hobiye başladığınızda ilk hangi tür balık beslediniz?

1. Malawi cichlid türlerinden

32,4%
  2. Canlı doğuran türlerinden

38,2%
  3. Discus cichlid türlerinden

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Piranha

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Japon,vatoz

23,5%
  6. Diğer

5,9%
  1. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu
    Ben ilk japonla başladım ve devam etmekteyim.

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    hobiye başlangıç

Ben lepistesle başladım ancak bir çok türü üretmeye çalıştım. hobide yıl geçti. Ama nasıl geçti anlamadım arkadaş... 6 koca yıl...

3. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    1971 de 2dişi 1 erkek lepistesle başladım,10 gün sonra lepistesimin yavrysunu kurtarmak için sabaha kadar 50 lik akvaryumda kepce elimde kovalamaca oynamıştık.

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    hobiye başlangıç

8-9 sene önce babam akvaryumunda Nattereri beslerken bende özendim vede 8 yaşındayken nattereri besledim, 4-5 sene sonrada Tanganyikaya geçtik. :)

5. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    hobiye başlangıç

Değerli Özcan ağabey,
    Oyunu canlı doğuranlara neden kullanmadın?
    Yoksa Lepistesleri canlıdoğuran dan saymıyormusun? :)

6. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    ALLah be :D Serdar Hocam dikkat etmemişim sabah benim herifle(Anamurda genellikle erkek çocuklarına herif denir) ders ve bilgisayar kavgası vardı.Nasıl kaçırmışım özür dilerim hocam :cicek:

7. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    hobiye başlangıç

Rica ederim ne özrü hocam,maksat muhabbet anket bahane :)

8. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    hobiye başlangıç

İlk başladiğim lepistes benim. Ama faciayla bitti evden 2 gün ayrilmiştim kardeşimde ısıtıcının ayarlariyla oynamiş ve baliklar haşlanmiş. Haber verdiklerinde tatili birakip eve gitmiştim, baliklari o şekilde görünce çok üzülmüştüm kardeşime kızgınlığimdan akvaryumu kırmıştim. Sonra yeni bir akvaryum aldim japon besledim , ve 5 senedirde japon besliyorum,Şimdi yeni aldiğim 250 litrelik 100x50x50 akvaryumum var. Malawi cichd'let beslicem tankimi hazirliyorum tuzlu suda şuan silikon kokusu gitsin diye bekliyorum. Kurulum aşamalarinda resimleri paylaşicam. :D

9. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    hobiye başlangıç

Bettayla başladım zaten başlayalı daha 1 sene olmadı.Bettam maşallah taş gibi naz: Yanına canlıdoğuranlarıda en yakın zamanda eklicem... kıvır:gif

10. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu
    hobiye başlangıç

Özcan abi merakımdan soruyorum.Beta ile canlı doğuranlar birbirlerine zarar vermezler mi?

11. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Cevap: hobiye başlangıç

Discus'u kimse dememiş :D

12. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Ben ilk olarak 30 Lt bir tankta canlıdoğuran ile başlamıştım. ufak bir kaza sonucu bütün balıklarımı kaybedince ara vermiştim. Burada öğrendiklerimle şimdi mutlu mesut bir Frontoza tankım var.

Saygılar.

13. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

İlk olarak 40lt bir akvaryumda japonla başladım.

14. arador88

arador88

İsim:
    Oğuzhan

Bende aynı şekilde 40lt akvaryumda 3 japon balığıyla başlamıştım :)

15. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Ben ilk olarak dedemin dereden yakalayıp evin önündeki havuzda beslediği, canlı doğuranların Kıbrıs versiyonu olan kahverengi balıklardan birkaçını 15-20 litrelik bir akvaryumda beslemiştim. 7-8 yaşlarında memeli olmayan bir balığın canlı doğurması fikri ilginç gelmişti heralde :)

Heliak ve METİN SUVAR bunu beğendi.
  16. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Ben ilk olarak 6-7 yaşındayken (belkide dahada küçük). Bir komşumuzun bahçesi vardı etrafı duvarlarla kaplı. Orada yağmur yağınca su birikirdi. O sudada kurbağa yavruları olurdu. Hani kurbağının siyah balık gibi olan evresindeyken onları toplayıp kavanoza koymuştuk :D

METİN SUVAR ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  17. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Bende 1992 yılında ilk olarak küçük bir akvaryumda japon ve canlı doğuran türleri başlamıştım,daha sonra amerikan cichlidleri besledim.Van da amerikan cichlidleri çok fazla bulunmadığı için tekrardan evde canlı doğuranlar, iş yerinde sp ve yunuslarla geçinip gidiyorum.

Heliak bunu beğendi.
  18. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

1985 yada 1986 senesinde mahallemize açılan bir akvaryumcudan aldığım japon balığını annemin tenceresini çalarak gizlice bu tencerede beslemeye başlamıştım.Tabi yakalandığımda yediğim dayağı hiç anlatmıyorum. :D

METİN SUVAR bunu beğendi.
  19. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Arkadaşlarım japon besledikleri için japonla başladım canlı doğurala devam ettim sonra tekrar japon besledim şimdi ciklet besliyorum.

20. Uzman

Uzman

İsim:
    Ahmet Çalışkan

Arkadaşlar şöle diyim 1990 yılında 1 adet tek kuyruk geniyle oynanmamış japonla başladım ozamanlar nerde akvaryum vb vardı ama alcak maddiyat yokdu ve bende evdeki orjinal Çinili Vazoda Beslemişdim Ardından Fazla Geçmedi Anam yakaladı Ve beni köyün çeşmesine kadar oklavayla kovalamışdı ne günlerdi be :D :D :D

Sayfayı Paylaş