1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hobiye yeni akvaristler kazandırmak

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde lades tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. lades

  lades

  Mesajlar:
  364
  Yer:
  Mersin
  İsim:
  Cem Tunç
  Arkadaşlar benim aklıma şöyle bir fikir geldi. Hobiye genç arkadaşlar kazandırmalıyız bence. Hatta, birçok arkadaşımız kendi akvaryumlarını kendileri yapıyorlar, bu arkadaşlara küçük akvaryumlar yapıp hediye etmeliyiz. Birçoğumuzun elinde ufak tefek camlar vardır,veya orda burda mutlaka elimize camlar geçiyordur,o da olmazsa 3-5liraya camcıdan 2.el camlar alıp küçük bir akvaryum yaparak hevesli çocuklara bu akvaryumları hediye etmeliyiz diye düşünüyorum. Bu şekilde hobi daha da gelişecektir.
   
 2. hasanacar

  hasanacar

  Mesajlar:
  786
  İsim:
  Hasan Acar
  Hobiye yeni akvaristler kazandırmak

  Aynı fikirdeyim. Akvaryum hediye ederek hobiye kazandırılabilir birçok kişi. Ancak ufak da olsa bir kullanma kılavuzu hediye etmek lazım. Ya da portala üye yapmak lazım.
   
 3. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.629
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Hobiye yeni akvaristler kazandırmak

  Ben zaten bendeki 3 tane yavru akvaryumunu arkadaşlarıma dağıttım ve bu sayede hobiye yeni üyeler kazandırdım. Elbetteki bu yeterlidir demiyorum. Elimizden geleni yapmalıyız. Hatta elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız. Cem hocam sizinle aynı fikirdeyim.
   
 4. rappier

  rappier

  Mesajlar:
  326
  İsim:
  Mecit BAĞCI
  Hobiye yeni akvaristler kazandırmak

  Akvaryum hobisine yeni gençler kazandırmak biraz problem diye düşünüyorum. Bilgisayar varken ve bilgisayarda bir sürü aksiyon oyunu varken genç kardeşlerimizin popolarını bilgisayar karşısından kaldırıpta akvaryum işiyle uğraşmaları zor smiley18.gif
   
 5. kaan07

  kaan07

  Mesajlar:
  640
  İsim:
  Kaan ÖNCÜ
  Hobiye yeni akvaristler kazandırmak

  Medit Abi;

  Bende 16 yaşındayım bilgisayarın başında geçiyor zaman fakat hobimden hayatta uzak durmuyorum gördüğün gibi sabah 10 akşam 24.00 kapıyorum forumda mesala 15 saat açık oluyorum nerdeyse bence hiç zor değil.Abi
   
 6. figenc

  figenc

  Mesajlar:
  188
  Okul müdürlerine birer akvaryum hediye edilmeli, sucul yaşama okulca ilgi uyandırılmalı. Heveslenen genç önce bilgi edinir sonra da bir yolunu bulup akvaryum foto:

  Küçük akvaryumda ne beslenebilir ki beta mı? Ayıca balık ölürse çocuk hobiden soğuyabilir.

  ve ilgisi ve de bilgisi olmayana balık vb hediye etmeyin. Bugün bir arkadaşım çocuğuna hediye edilen su kaplumbağasına bakamayıp su kanalına attığından behsetti saat:gif
   
 7. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.008
  İsim:
  Olcay Aksu
  Hobiye yeni akvaristler kazandırmak

  İsterseniz önce bir havuz oluşturalım ve bu havuza hepimiz destek sağlayalım. Akvaryum ve ekipmanları,balıkları vs. ne varsa aramızda toparlayıp,beraberce karar aldığımız,çocuk yuvası,okul gibi bir yere kuralım? Benim tavsiyem,Küçükyalı kimsesizler yurdu.(Tabi sizlerde tavsiyelerinizi yazın) Yetkili kişilerle görüşüp,burdaki kimsesiz çocukları sevindirmek,sosyalleştirilmesinde katkıda bulunmak,hobiyi sevdirmek istediğimizi ve bunun için yurda bir akvaryum yapmak istediğimizi aktarıp gerekli izni alırız. ;) Hem yetimi sevindirmek sevaptır.

  Eğer sizde uygun görürseniz bu projeyi hayata geçirelim ? can:gif

  Havuza ilk adımı ben atayım.

  Kuracağımız akvaryumun boyutu ne olursa olsun,içindeki tüm balıklar benden. ;) ( Tatlı su )
   
 8. lades

  lades

  Mesajlar:
  364
  Yer:
  Mersin
  İsim:
  Cem Tunç
  Hobiye yeni akvaristler kazandırmak

  Olcay kardeş sana katılmamak mümkün mü? Elimde fazla kafa motoru ve biraz da filtre malzemeleri var.
   
 9. ft25

  ft25

  Mesajlar:
  323
  İsim:
  Furkan TEMEL
  Hobiye yeni akvaristler kazandırmak

  Ben okulumda ve çevremde neredeyse 100 kişiyi hobiye kazandırdım.Balık beslemenin en ince detaylarını onlara anlattım ve balık beslemenin çok zevkli olduğunu söyledim ve akvaryumu olmayan akvaryum alma girişiminde bulundular ve küçük akvaryumu olanlar iyice büyüttüler ve daha çok balık beslemeye başladılar.
   

Sayfayı Paylaş