1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hobiye Yeni Başladım, iç Filtre mi Dış Filtre mi?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde FSOME55 tarafından 29 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. FSOME55

FSOME55

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    FURKAN SÖME
    Herkese iyi forumlar arkadaşlar
    Hobiye yeni başladım 70*26*35 boyutlarında bir akvaryum aldım.Akvaryum içinde 3 adet sarı prenses,1 adet mavi prenses ve 2 adet zebra besliyorum bir tanede vatoz almayı düşünüyorum.Akvaryum suyu çok çabuk bulanıyor akvaryumu temiz tutmak için ne tür filtre önerirsiniz(Şelale,iç,dış vb.)?Akvaryumdakı balıklarım bu akvaryuma fazla mı ?Bu konu hakkında düşüncelerinizi almak istiyorum.Tekrardan iyi forumlar...
    FURKAN

2. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Merhaba öncelikle portala hoşgeldiniz , Mahir abinin de dediği gibi canlı yükünüze göre at -f201 çok rahat iş görür. Aynı boyutlarda akvaryumumda daha fazla canlıyla iç olarak at -f201 dış filtrede atman 3335 kullandım memnundum...

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz hayırlı paylaşımlar,karma ciklet akvaryumu güzel olur rengarenk hayırlısı olsun...:)

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Hoşgeldiniz;

Şuan baktığınız türler birbirleri ile uyumlu değil mavi prenses ve zebra sert balıktır Sarı prensesler rahat olmayabiirler ilerleyen dönemlerde.Filitre seçeneği maddiyatla alakalı aslında ama iç filitre yerine Şelale filitre dahi olur düşüncesindeyim.:)

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İsmail' e katılıyorum yüksek debili şelale filtre ve ek olarak hava vermek için hava taşı veya kafa motoru iyi iş görür. Şelale filtre ileride medya olarak ta kullanılabilir. İçine çeşitli filtre malzemeleri koyulur. Zebra çok aşırı yumurtlar belli bir süre sonra bıkarsın. Sarı prenses ve bir kaç yunus olur sayıyı abartmadan hayırlı olsun.

cirol bunu beğendi.
  6. FSOME55

FSOME55

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    FURKAN SÖME
    öncelikle bilgileriniz için teşekkür ederim bende şelale filtreden yanayım önerebileceğiniz marka modeller nelerdir

7. FSOME55

FSOME55

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    FURKAN SÖME
    şelale filtreler içinde ilk defa bu kadar pahalı bir marka görüyorum dış filtrelerle aynı fıyat neredeyse :olmadı: önerebileceğiniz baska marka varmı yada bu markayı türkiyede temin edebileceğim bir yer ?

8. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Öncelikle filtre konusunda arkadaşların verdiği örnekler oldukça iyi.Ancak ben akvaryumda yakın bir sure sonra katliam olacağı taraftarıyım.Nedenini sorarsanız.Akvaryumunuz 63 litre.Beslediğiniz turler ise malawi.Öncelikle bana gore bi malawi tankı 85-90 litreden aşağı olmamalıdır.Şimdi gelelim asıl soruna.Akvaryumunuzda zebra ciklet var.Zebra ciklet yumurta dokerse sarı prensesleri direk eleyin.Anında öldür.Ayrıca akvaryuma balıklarınız yavru değilse sakın vatoz almayın.Benimde balıklarım mucevher ciklet.Yani zebradan bi farkı yok yumurta doker,kendi besler korur v.s.Her neyse birde derler en az 2-3 katını alın diye.8 cm balığa gittim 18 cm vatoz aldım.Yumurta doken erkeğim bi saldırdı.Vatoz nereye kaçıcağını bulamadı.Bende geri goturdum.Yani bu işler yavruyken alınarak oluyor.Buyuyunce yanlarına balık istemiyorlar.

9. FSOME55

FSOME55

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    FURKAN SÖME
    jebo 502 veya atman hf 400 hakkında ne düşünüyorsunuz

10. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Birde filtreye bakılırsa,Eğer hem şelale hemde dış filtre alacak durumunuz yoksa şelale,ancak durumunuz iyiyse kesinlikle dış filtrede oneririm.Dış filtre kullanıldığında akvaryumdaki nitrat-nitrit miktarı oldukça azalmakta.Hele ben Eheim kullanıyorum sadece 2 haftada 1 dip çekimi+25 balık+3 yavru suda herhangi bir bulanıklık söz konusu değil.

11. FSOME55

FSOME55

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    FURKAN SÖME
    Akvaryuma baya bi para harcadım şimdilik şelale düşünüyorum önerdiğim markalar nasıldır sizce ileride dış filtreye döneceğim tabiki.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    gillraen bunu beğendi.
  13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben 1,5 senedir deniz akvaryumunda, sobo 607h kullanıyorum. Debisi 600 litre /s sessiz ve sağlam fiyat 25 lira sanırım. Dolphin var aynı özelliklerde bir tane elimde o fiyat olarak 45 liraya almıştım. Bunlardan tercih edebilirsin.

14. FSOME55

FSOME55

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    FURKAN SÖME
    Veysel abi önerin için teşekkür ederim bu hafta sonu il dışına çıkacağım için biraz aceleci davrandım galiba jeboyu aldım deneyeceğim zaten 1 ay sonra dış filtreye döneceğim.

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş