1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hong kong'tan armatür.

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde lcturkey tarafından 10 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Zaten el atmadığımız bir Hong kong kaldı onada atalım sayende tam olsun Levent. :F Bildiğimiz bir ürün değil ama çok şık ve kaliteli görünüyor sen eklemeyi unuttun sanırım ben fotoğrafını ekledim. Ben fiyatını uygun gördüm ama tabi ürünü tanımıyoruz Levent.

3. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Temel abi fiyatı banada uygun geldi aslında cihazın fiyatı 94 dolar ama kargosu 70 dolar yapıyo kargo daha ucuz olsa fiyat süper.Acaba üzerindeki flolar iş yapar mı ? Büyük ihtimal değiştirmem gerekecek alırsam

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Orda dur bakalım Levent, armatürü alacağız ve florasanlarını burda değişeceğiz, tanesi 40 liradan 6 adet alacağız ve toplam 200 lira florasanlara vereceğiz...Biz o zaman bu armatürü niye alacağız ?

Üzerinde T5 florasanlar var en az bir yıl kullanırsın ve ben sorun çıkacağını sanmıyorum. Ama yukardaki düşünceni kafandan çıkar lütfen. ;) Ben tekrarlamak istiyorum beğendim fiyat ve görünüm olarak...Mantığımızı devreye sokuyoruz ve buradaki alelade armatürlerin fiyatları ile kıyaslıyoruz ve Çin malından daha iyi olacağını düşünerek ve yine fiyatınında buna ramen uygun olduğunu düşünerek siparişimizi veriyoruz. ;)

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Levent hemen siparişi ver bu fiyata bedava burada benzeri ürüne 500 tl istiyorlar,birde dalga motorlarına bak nasıl olsa kargo parası vericeksin eğer ucuzsa onlardanda al :heyo:

6. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Levent Fish street adlı sitede aqua up 150 w hqı metal var 105 dolar diyor ,bu sitede aquanaut buble sk50 ps var 100 usd. eğer metal düşünürsen bi incele istersen :heyo:

7. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Peki bu ürünün kargosu çok tutmazmı. Ya da promlemli bir ürünse iadesi için epey uğraşılmaz mı?

8. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Muhammed bey ürünün kargosu dahil fiyatı 250 TL'dir.Problem çıkma ihtimali var tabiki artık o riski göze alıcaz.

Teoman abi araştırıcam biraz daha sonra alıcam kısmetse.

9. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    akradaşlar satıcıya mail attım daha önce türkiyeye gönderim yapıp yapmadığını ve floların mercanlar üzerindeki etkisini sordum.Cevap bekliyorum.

10. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar satıcıdan cevap gelmiş. Benim yazdıklarım ve satıcının cevabını yazıyorum.

Benim sorum

Bu armatürü satın almak istiyorum fakat daha önce hiç Türkiyeye gönderdiniz mi ? Sİzce gümrükte problem yaşarmıyım ? Florasanların mercanlar üzerindeki etkisi nasıl ? Sizce resif tankları için uygun mu ?

Satıcının cevabı

"İlginiz için teşekkürler.
    Armatürü tüm dünyaya gönderiyoruz.Armatürü hediye olarak işaretliyoruz bu yüzden gümrüklerde bir problem olmuyor ama yinede problem olmayacağına dair yüzdeyüz söz veremeyiz.T5HO ışıklandırmanın parlaklığı çok yüksek ve dışa fazla ısı vermiyor bu yüzden resif tankınız için iyi olduğunu düşünüyorum.İnternet üzerinde araştırabilirsin.Başka sorunuz olursa lütfen bana yazın."

"Dear Sir,
    Thank you for your attention,
    we send the lighting to worldwide,
    we will mark it as gift, so usually it has not problem on customs, but we can not 100% promise it.
    the T5HO lighting is very brightness, and it don't send out hot, so I think it is good for your reef tank, you can serch it on internet :)
    any question please let me know
    best regards
    David"

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Vay uyanıklar vay :) Levent geliyor sanırım ürün. Fiyatı çok uygun armatürün ne yapmayı düşünüyorsun ?

12. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Temel abi alıcam herhalde 1-2 gün içinde.Kendim yaptığımda daha pahalıya gelecek zaten.Acaba bu armatürü alırken 1 adet metal halide alsam mı ? ilave eklerim gerekirse

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence gerek yok çok fazla gelir. Sanmıyorum ihtiyacın olacağını. Sert mercan yüklü bir reef akvaryumu kurarsan ihtiyacın olur.

14. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Alabiliyorsan al derim ilerde elli tane varyasyon yapacaksın,rahat durmayacaksın onuda isterim bunuda isterim yok yumuşak mercan ,yok sert mercan o yüzden al bir kenarda dursun diyorum :heyo:

15. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Levent istersen biraz daha bekle belki başka alan arkadaşlarda olur o zaman hem senin için hemde alacak arkadaş için daha uygun fiyata gelir kargo daha ucuza gelir .

16. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Honk kong Çin'e bağlı değilmi ? bu şerefsizlerden hiç birşey almamak lazım montz:

17. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar siparişi veriyorum şuanda vatana millete hayırlı olsun :)

18. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    Hayırlı olsun Levent bey,eğer memnun kalısrsanız ihtiyacımız olduğunda bizlerde getirtebililiriz.fiyatı çok uygun gerçekten.

19. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar tam siparişi veriyordum baktım sanal kredi kartıma 5 TL eksik yatırmışım.Tekrar bankaya para yatırmak için yola çıktım fakat yolda durup bir düşündüm Sonuçta ben bu akvaryuma başlarken herşeyini kendim yapmayı hedeflemiştim.Neden armatür alıyorum diye sordum kendime.Belki biraz daha fazla masraf yapacağım ama en azından onunla uğraşırken güzel vakit geçireceğim.Birde aklıma takılan şunlar oldu armatürün içindeki balanslar ne kadar dayanacak ? güzel iyi markalar mı ? Flolardan istediğim verimi alabilecekmiyim ? Bu soruların cevaplarını düşünürken vazgeçtim almaktan.Armatürü kendim yapacağım.2 adet çift çıkışlı balans alacağım ve 4 adet ati T5 alacağım.Sonuçta uğraşacağım biraz aynı fiyata gelecek belkide geçecek ama en azından T5'te balansta bildiğim güvendiğim markalardan olacak.

Şimdi sizden ricam bana uygun bir çift çıkışlı balans markası ve atinin veya uygun bir markanın uygun T5 kombinasyonu konusunda yardımlarınız.

İnternette araştırdım ve aşağıdaki marka balansı buldum sizce uygun mudur ? Bu balans High output özelliğine sahip mi ?

TRIDONIC ATCO T5 BALAST 39 watt ÇİFT ÇIKIŞLI 48 TL.

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Levent bu da saygı duyulacak bir düşünce, ne diyelim hayırlısı olsun. Senden yine güzel bir işcilik ve sana yakışır bir armatür bekliyoruz. :basardim: Balanslar gayet güzel. ;) T5 florsan çeşitli markaların var, ben Ati kullanıyorum ancak şu an var mı bilmiyorum. Araştırmak lazım. Şart değil tabi daha farklı markalarda var kaliteli.

Tebrikler kararın için. dost:

Sayfayı Paylaş