1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hongi Dişim Yumurta Tuttu Bilgi Gerek

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde alper5959 tarafından 8 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Arkadaşlar çok sevinçliyim. 4 ay önce aldığım şu ana kadar yavru alamadığım hongilerden dişisi ağzını doldurdu 1 saat kadar önce.Öncelikle belireteyim 460 lt lik karma bölümde besliyorum fakat dişiyi rahatsız edebilecek boyutta sadece 1 hongi erkeğim ve 1 sp erkeğim var.Şimdi ben bunu büyük yavrularımın bulunduğu tanka almak istiyorum.

Fakat sorum şu;

Acaba bu hongiler yunus gibi hassas mı ürkerse yumurtaları atar mı ? Bu akşam belki erkek daha döllememiştir diye ana tankta bekleticem ama yarın sabah muakkak dişiyi alıcam.Görüş ve önerilerinizi belirtin lütfen sayın üstadlar. Ben bu balığın gözünün içine bakıyorum yavrularımı kaybetmek istemem bi cahillik yapıpta.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Hongi Dişim Yumurta Tuttu Bilgi Gerek

Eğer dişiyi yoracak ve bıktıracak kadar bir taciz yoksa kalabilir bir süre daha. Var diye düşünüyorsan ayırabilirsin. Sorun yoksa durumda bence 2 gün daha beklesen fena olmaz.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Hongi Dişim Yumurta Tuttu Bilgi Gerek

Alper şuan dişiyi ayırmak için daha erken. Hemen ayırıpta balığı strese sokma derim.Bırak 12-13 gün daha kendi ortamında kalsın. Tacizlerden kurtulması için akvaryuma mağaralar şeklinde kayalardan dekor yap ve bırak şimdilik kalsın. İki hafta sonra ayırırsın balığı. Eğer balığın ilk yavru alışıysa yumurtaları atabilir ama üzülme. Ata yuta öğrenecek zamanla yavru tutmayı.

Sayfayı Paylaş