1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hormon veya renklendirici yemin kısırlık etkisi...

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde atlantisprensi tarafından 14 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Arkadaşlar yurt dışından gelmiş imparator grupları renklendirilip gönderiliyor biliyorsunuz. Bunlar kısırlaşıyor mu, yoksa 1-2 ay içinde hormonun etkisini üzerinden atar mı? Bunlardan yavru alan var mı?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Volkan ilginc oldugu kadar aslinda trajik bir konu. Bazen alis veris yaptigim esnafta denk gelirim bu tarz 2 cm renklenmis yavrulara. Acikcasi tepkimi de veririm.

Yapilan savunma ise aslinda hepsinden acidir. Bu turler belli boya gelmeyince renklenmedigi icin renksiz yavrulari insanlar begenmiyormus ama mamali olunca satiliyormus.

Kim tercih eder ?

Yeni baslayanlar, bilmeyenler, akvaryumcuda balik begenen babanin cocugunun israri.

Kim satar ?

Amaci evine ekmek goturmek isteyen esnaf. Ne varki ilerleyen surecte solan renk, kavruk vucut formu vs vs ile hobiden erken sogumus ve uzaklasmis meraklilar. Kisaca ekmek parasinin surekliliginin onunu bilmeden kapayan bir esnaf. Isin kandirmaca, ayip tarafi isin ayri bir boyutudur.

Volkan boyle bir irktan yavru almayi veya alabilmeyi neden sordun ?

Cep mesaj...

3. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Bu türlere çok ilgi duyuyorum damızlık almak istiyorum ancak kimse damızlığını vermiyor haliyle. Bende kendi damızlığımı kendim üreteyim diyorum. Ancak testestoron hormonundan dişilerin erkekleştiğini biliyoruz. İşte bu bilgi ne kadar doğru? Hayır yok öyle bir şey iki hafta içinde hormonun etkisi gider ve ürer, ben çok yavru aldım diyenler oldu. Ayrıca bu kadar canlı rengi sadece yemin yapabileceğine pek inanmıyorum. Yem etkilidir ancak bu kadarını yapmaz.

Yem yaparsa sorun olmaz da hormonsuz bu kadar canlı renk olmaz 5-6 cmlik imparatorda. Şimdi böyle yavruyken renkli alıp da büyüdüğünde yavru alan oldu mu acaba? Sorun çıkar mı?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aşağıda bir kırmızı imparator var. Tesadüfe bak ki balık ve fotoğraf sana ait ve maşallah çok güzel ama ben kırmızı imparator olarak lanse edilmiş olmasına ramen balığın red rubin kırması olabileceğini düşündüm ?

Bu kadar çok türü olan ve mutasyona uğramış ( bilerek renk çeşidi için) ve yine çeşitli renkler üretilmiş bir türde orjinal olanı titizlikle seçmen gerekir. Yavruluğunda hormon ile renklendirilmiş balıkların renkleri uzun soluklu olmaz, uzun vadede üreseler bile maddi değeri olmayan yani görsel güzelliğini bence sağlıklı bir babanın yavruları olmayacaklarından görsel güzelliklerini alamayacak olan bir yavru kolonisi olur diye düşünüyorum. Seninde belirttiğin gibi dişi erkek belli değil hepsi renklenmiş.

Sayfayı Paylaş