1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hormonsuz lepistes.

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde LostRua tarafından 19 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bende 2 erkek 8 dişi lepistes vardı iç parazitler sayesinde ise 6 dişim kalmış durumda ama onlarında hepsinde yavru alabileceğim konumda hepsini karantina akvaryumuma attım ve yavrularıda orada doğurdular sanırsam 8 civarı yavrum var kurtarabildiğim o kadar yavru var ben onları büyütüp birazda cinsiyet dengelemesi yapacağım sizce yavrularımdan yavru almanın sakıncası var mı ? Onların daha sağlıklı ve daha iyi bir lepistes olması için uğraşıyorum sadece sırf yavru üretsin diyede hormonlara maruz kalıp hızlı büyütmek ve sırf para kazanma taraftarı değilim.

2. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    Bence fazla bir sakıncası yok ama insanlarda da olduğu gibi bazı sorunlar olabilir. Bide yavruların cinsiyet ayrımını yapabiliyorsan dişilerle erkekleri ayırmanı tavsiye ederim.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Hayvanlarda kendi kardeşler arasında çiftleşmede herhangi bir problem çıkmaz.

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Zaten sadece tek annenin yavruların yok 2 tane darklı annenin var 3. annede doğuracak o yüzden bende sorun olacağını sanmıyorum attım yavruları 50 lt akvaryumuma dişiler ise 20 ltredeler.Bakalım en kısa zamanda bir erkek koyup daha fazla yavruyu büyütüp geliştirmek istiyorum.Ama şunuda merak ediyorum dişi ve erkekteki hormon bozuklukları yavruya geçer mi ? Gerçekten günümüzde sağlıklı lepistes ve canlı doğuran türleri neredeyse hiç kalmadı...

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Annede ve babada olan bozukluklar büyük ihtimalle geçecektir. Ama kesin geçer diyede bir kaide yok.

Sayfayı Paylaş