1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

iç filitre mi şelale filitre mi?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ciklet1 tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. ciklet1

ciklet1

Arkadaşlar ben has iç filitre kullanıyorum.60 lt canlıdoğuran tankımda (bitkili) acaba şelale mi iç filitre mi kullanmalıyım.İç filitrem 300lt kapasiteli şelale ise 200lt ikisinin avantajları ve dez avantajlarını söyler misiniz?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ynt: iç filitre mi şelale filitre mi?

Merhabalar,

İç filtre içinde bir süngeri var ve başka filtre malzemesi kullanmanya izin vermiyor. Eğer aşağıdaki gibi bir şelale filtreyi basit bir dıy hareketten geçirirsek çok efektif filtre sistemine sahip olursunuz. İç filtrelere küçük bir darbe vurmayı düşünüyorum artık. Tabi kullanılacağı alanlar olacaktır belki, ancak senin için değil.

Yapmanız gerekeni sizin için çizdim. Bu işlemi yapacak ve şelale filtresinin sesinide isterseniz kesebileceksiniz. Bir süngerden daha suyu geçirmi,şte olacaksınız aynı zamanda. Bu sistem 4-5 kat daha güçlü bir filtrasyon elde edebilirsiniz.. ;)

Su hem akvaryumdan çekilirken süzülecek, hem şelalenin içerisindeki malzemelerden geçecek, hem de şelale filtreden akvaryuma dökülürken tekrar süngerden geçecek. Unutmayın şelale filtreden çıkış suyunun süzüldüğü yere bir sünger koyulacak. İç filtre süngeri bir yerine iki ve ilave olarak şelalenin kendi haznesine koyulacak malzemeler. Yapmanız gereken bu süngerleri işaretli yerlere takmak, Hepsi bu.

Buyrun bir iç filtre ile kıyaslayın ve kararınızı verin.

3. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Ynt: iç filitre mi şelale filitre mi?

Markaya göre kalite değişmekte.Üzerinde yazılan şu kadar lt vs şeylerine takılı kalmayın.Markaları neler?

Sayfayı Paylaş