1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

iç filitre sistemi

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde grafikdelisi tarafından 25 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    bu çizimini yapmış olduğum sistem sizce işe yararmı ?:heyo:

10.KÖY ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Olabilir tabiki. Mantıklı görünüyor.

3. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Biraz uğraştırıcak ama eğer tasarımı faliyete geçirirsem sizinle paylaşırım.

4. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Adım adım fotoğraflı paylaşırsanız seviniriz. Dış bölüm için kullanmayı düşündüğünüz madde nedir?

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Su girişinde çekvalf kullanmak bence gereksizce bir harcama olabilir. Çünkü o çekvalflerden su içeri zor girer kaldı ki sürekli emilen bir su akışı var orda, su geri çıkmaz filtrasyon haznesinden..

Kafa motorunun yeri de yanlış bence. Protein Skimmer hariç itme ile çalışmaz sistemler genelde, emme ile çalışırlar. Emerken, suyun filtrasyon olmuş ve temizlenerek gelmesi, motorun daha geç pislikle dolmasını sağlar, dolayısı ile motora da katı pisliklerin itilmesi esnasında daha az zarar vermemiş olursunuz. Çizim güzel ancak sistem yanlış gibi geldi bana. Kafa motorunu suyun basma yönüne koysanız daha kolay işler bir sistem yapılabilir. Normal iç filtre gibi yani.

Macera aramayı severim ancak sistem hatalı olmuş biraz. Yine de proje çizimi güzel, ellerinize sağlık.

Ayrıca malzemelerinizin dizilimi de yanlış. Seramik halkalar katı pislikleri tutması için varlar. Eğer öyle ise filtrenin su çıkışına yakın koymamakta fayda var. Elyafı da kirli su girişinin hemen önüne koymuşsunuz, gelen katı atıklar direk elyafa takılıp sistemin çok kısa sürede tıkanmasını sağlayabilir.

Bence projeyi baştan düşünmekte fayda var. :smiley33: :ay:

YIKIKTEMO ve grafikdelisi bunu beğendi.
  6. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Tamam Erman bey hevesim kursağımda kaldı :D

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Düşünün, mantıklı bulacaksınız yazdıklarımı ;) Hevesinizi kırmak istemedim ancak, daha farklı düşünceler bizleri daha iyiye götürür. Hevesiniz kırılmasın, siz daha iyisini düşünebilirsiniz bu çizdiğinizden ve ben inanıyorum daha orjinal fikirler çıkar elbette.

8. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    o işin şakasıydı gerçekten teşekkür ederim erman bey temel2:

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kafa motoru üstte olursa suyu alttan çeker ve malzelerden geçen su kafa motoruna ulaşır ve akvaryuma basılır. İç filtre tasarımı sonuçta en pratik yol motorun üstte olması.

grafikdelisi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş