1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

iç filtre

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde dumankolik tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu
    Benim eski iç filtrem bozuldu yeni alacağım 17 tl ye kadar alabilirim önerdiğiniz bir marka model varmı ?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: iç filtre

Akvaryumunuz kaç litre ? Ve canlı yükünüz hakkında biraz bilgi verirseniz akvaryumunuza uygun filitre tavsiye edebiliriz.

3. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu

30litre içinde 15 lepistes var.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
  5. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu

aslında bende bimiyorum kaç litre komşu 30 dur dedi ama 50cm en 35 cm yükseklik 20 cm genişlik var

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Evet 35 litre yapıyor ama içindeki kumu dekoru vs düşünce anca 25-30 litre birşey yapar. Yukardaki şelale filitre işini görür ancak canlı yükünü azaltman lazım.Küçük akvaryumlarda sistemi sabit tutabilmek güçtür. Bu yüzden su değişimlerini ve bakımlarını zamanında yapmalısın.

7. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Evet balık sayın çok fazla balık sayısını düşürmen lazım.Tabii ki aslında balıkları geri vermekte zor bir şey aslında.Bende eskiden küçük akvaryumda yanlış besliyordum.Fakat her kes farklı farklı balık besle dedi.Yani canlı doğuran felen.Fakat ben aldığım bu balıklarıma kıyamıyordum nasıl geri vereceğimi bilemiyordum.Fakat en sonunda kayıplar yaşamaya başlayınca balıkları elimde öldüreceğime belki daha iyi bilen biri alır diye hemen geri verdim.Sonradan neon aldım tabii ki acele bir karar oldu bu.Çünkü balıkları vereceğimden annemin,babamın,babannemim... vs kimsenin haberi yoktu gizli gizli veriyordum ve verdiğimde de bir balık almalıydım mutlaka.Almassam babam yine farklı farklı balıklar alacaktı.Bende neon aldım tabii ki su şartlarını vs bilmediğimden balıkları 3-4 gün yaşatabilidim.:(Fakat sonra japon aldım.Onlara 2-3 aydır bakıyordum.Şimdi sonradan aldığım 180lt akvaryumdan mavi prenseslerimin yavrularını bir yere koymak için akvaryum gerekiyordu bende geri vermek zorunda kaldım japonları.Şimdi sarı prenses ve mavi prenses bakıyorum.Şimdi hatta bir balığım daha hamile kaldı. :) Balık sayınız fazla onu düşürmeniz lazım.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Lepistes çabuk hamile kalan bir balık olduğu için 30 litrede yavrulasa bile yavrular 3 ayını doldurmadan öleceklerdir... Siz bu 30 litrelik akvaryumu 50-60 litre yapın... Uygun bir iç filtrede alırsınız...

Sayfayı Paylaş