1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

I Trade Sisteminide Kullanalım Forumda

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde zgrkaralar tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    i-Trade sistemi nedir dersek?

Üyeler arasında alışveriş yapıkdığında satıcının ve alıcının birbirine puan vermesidir. Eğer ürün satılırsa +1
    Eğer ürün satılıp aldığında görsellerdeki veya ilandaki gibi değilse +0
    Eğer ürün berbat bir halde ise -1
    şeklinde bir puanlama yapılabilir bu şekilde Ticari ilanlar bölümünden bir ürün satın aldığınızda vereceğiniz puanlar ile o kullanıcının güvenilirmi olduğuna yoksa güvenilir bir kullanıcı olmadığına kanaahat getireceğimiz bir sistem olacak hem böylelikle forumda çok yazı yazmayan ticari kullanıcılarımıza nasıl güveneceğimizin sorunuda oradan kalkacak diye düşünüyorum

Vbulletin 3.8.x de daha önce kullanmıştım çok iyi ve sistemli calışan bir eklenti ayrıca Vbulletin 4.0.x ilede uyumlu

Ekran görüntülerine gelince

Eklentinin orjinal adresi
    http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=232044&highlight=itrade

ufak bir istek sadece :=)

murer ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslında bu güzel bir uygulama. Ancak bu gibi eklentilerin kullanımını herkesin hakkı ile yapacağını düşünmek hata olur. Kişilere şahsi bir kızgınlık eksi oy kullanımını getirebilir. Bunun bir kontrolü var mı ?

3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Özgür dün gece internette foruma imageshack için eklenti kurmak için vbulletin forumlarını araştırırken gördüm. Alışveriş sitesi değiliz dedim sonra, vazgeçtim. Kurulabilir çok istek gelirse, ancak forumumuzda yayınlanan ilanlardaki ürünleri almak veya satmak için kişinin mesaj sayısı, aktifliği zaten güvenirlik getiriyor diye düşünüyorum.

Örneğin; Santimuez den dış filtre aldım geçen ay, 30 Lira tuttu ve dedim ki, ben şu tarihte ödeme yapacağım, tamam abi dedi ne zaman istiyorsan yapabilirsin ödemeyi. Ömer iyidoğan da aynı şekilde. Sağolsunlar gönderiler isteklerimi, bugün maaş aldım ve yatırdım. Buda güvenilir bi insan olduğumu gösterir demiyorum ancak, yine de güvenmeselerdi göndermezlerdi. Yani kısacası, duruma göre kurabiliriz. Yönetim kararına göre hareket ederim.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bir zamanlar, İsmail'in istekleri arasında yer alıyordu bu eklenti. Güvelirliği tabiki tartışılır, burada kankilik ön plana çıkabilir.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  5. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Şöyle konuyu belirtmeden oy vermemesini engelleyebilirsiniz. Bu koşullarda konu olmadan veremeyeceği için eksi oy kullanımı durdurulabilir.

Forum büyüdükce isteği olacaktır diye düşündüğüm için söyledim sonuçta hobi alanı çok büyük ve ticari kısmıda büyük ilerleyen zamanlarda ticari ilanlar artacağı için bu duruma gerek duyulabilir diye düşündüm.

6. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Güzel bir sistem. Ama art niyet olabilir.
    Zaten ilan açan kişilerin güvenilirliği az-çok anlaşılıyor çoğu zaman.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Özgür aslında ticari ilan konusunda ciddi duruyoruz yani, bir hobici olağanmış gibi resmen ticari esnaf ilanı tarzında toplu satış ilanı veremez bizde. :uyari: Kişi 100 kişi talep etse karşılayacak ama hani kardeşim bunun vergisi, hani bunun güvencesi ? İnsan derki dükkan açan, vergi ödeyen kişiler yani bu işin esnafı ne iş yapar ?

Ticari ilan mı verilecek ? Bizde bu esnafın iş yeri adres, ruhsat no, iş yeri sahibi, sabit telefon, vergi no bize iletilecek ve ticari üye statüsünde ilan verecek, hiçbir artı talebimiz yoktur.

Rasgele kişilerden alınacak ürünlerde üyelerimizi koruduk mu, ticari esnafımızı da ayakçılardan da forum olarak koruduk mu ?

İşte kaygı ile veya hit alacak diye ilan bölümü arzusu yerine sağlam yapıda alışveriş imkanı sağlayan bir yapı hayali önerilen eklenti gibi 100 adet eder. :ay:

Tabi bu eklentiye gerek yoktur demiyorum ancak haklı ve haksız oy kullanımı noktasında en küçük bir kontrol eksiği varsa görüntü adına portal uygulama yapamaz.

Ben açıkcası bu önerilerine bayılıyorum ve taktir ediyorum.

Çünkü alt yapısı bu şekilde güçlü olan yapı daha uzun ayakta kalır...

8. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Tabi o yanlarıda var ancak söyle düşünülebilir mesela ben çok forumda konuşkan biri değilim sadece eski akvaryumlarımı satıp yenisini almak istiyorum ve daha önceden yapmışım bir kaç kere satış bu şekilde daha çok insanların güvenini kazanabilirim yanı ticari ilan dediğim benım mazeme satışı kişilerin firma olmayan insanlarında satışını demek istiyorum açıkcası.

Ben önerilerimi yazarım ancak sanırsaım özel mesajla yazsam daha iyi olacak gibi bu önerilerimi :):dikkat:

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Önerilerini nereden yaptığının benim için önemi yok aslında. Konuya farklı bakmak yerine ben konunun öneriliş nedenine bakarım. Hiç ama hiç kimse oturup art niyetle veya zaman harcayıp daha iyi bir site görmek için öneri yapmaz.

Teşekkürlüktür, neden mi ? Bizler forumları sadece işini göreceği veya malını satacağı yer olarak görenleri pek istemeyiz. Madem öyle paylaşımlarına bu artı aktiviteleri ekleyenlerin önerilerini umuma açık veya kapalı memnuniyetle karşılarız, karşılamalıyız.

10. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Kesinlikle . Bu forum gelişmeli. Yeni şeyler eklenmeli.

11. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Bizde elimizden geldiğince yardım etmeye calışıyoruz

Sana katılıyorum +1 :)

12. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Forum olarak, vbulletin publishing suite kullanıyoruz zaten. BU eklentiler, 3rd party olarak adlandırılan, 3. şahıslar tarafından yapılan eklentilerdir. Eklenti, vbulletin.org sitesinde yayınlansa dahi, oluşabilecek güvenlik açıklarından yayımcı sorumluluk kabul etmez. Publishing suite pakedini seçmemizin de temel nedeni budur. Vbulletinin publishing standart sürümünde, denenmiş ve açıksız olduğu bilinen bütün eklentiler üzerinde kuruludur. Bu eklenti, henüz publishing suite dahil edilmemiş. Resmi olarak güncelenen siteyi zaten lisanslı kullanıcı olduğumuz için takip ediyoruz. Eklenti için vbuleltin onay verirse, kurulum da yönetim tarafından onaylanırsa, eklentiyi kurabiliriz.

13. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Bu eklenti yıllardır vbulletin.org da yayınlanıyor zaten biliyorsunuzdur vbulletin.org u :).

Zaten eklendi sürümle ilgili kendini güncelliyor bulunan hatalar düzeltiliyor aylık ortalama 1 güncelleme geliyor benım takip ettiğim kadar ancak sizde takip edebilirsiniz eklentiye güven acısından. ilk mesajımın içinde orjinal vbulletin.org adresini vermiştim

14. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Özgür kardeşim, henüz çok gençsin. Heyecanını da anlıyorum, yardımcı olma isteğinide.

Biraz açıklama ile söze başlayayım;

3. parti yazılımları sen, ben ve babaannem de dahil olmak üzere isteyen ve becerebilen herkes kodlayabilir ve yayınlayabilir. (http://www.vbulletin-tr.com/forum/v...-jquery-image-gallery-seveceksiniz-10132.html) de olduğu gibi, yazdığım açık kaynak kodları ilintide verien URL deki özel tasarım Jquery bir slide showu portala entegre etmişim.) (Yani bende bu eklentiyi gidip vbulletin.org da yayınlarsam bir coder olarak geçebilirim vbulletin.org ta.)

Yayımcı (kodu yazan her kimse), konu ile ilgili eklentiyi açıklarken, eklenti içeriğini, nasıl yüklemen gerektiğini ve desteğinin verilip verilmediğini yazar. İsteyen yükler, istemeyen yüklemez. Bunlar, senin benim gibi insanlardır. Vbulletin coderı dahi olsa, ticari amaçla pazarlanan forum boardların içerisine dahil etmezler. Sebebi de, veritabanı ilişkili çalıştığı için, veritabanına inject edilen hiçbir add-on eklentinin hükmünü boynuna almazlar. Ben olsam, bende almam. Çünkü bu forumboard'un publishing suit'i 285 dolara satılıyor..

Şimdi sana bir soru; 285 dolar verdiğin bir foruma, eklediğin 3. parti bir yazılımdan kaynaklı veritabanı hasarları, exploit ile sızıntı ihtimalleri başına geldiğinde, o eklentiyi yazan adamın (farzı misal bulletin coder'ı olmuş olsun) suçlamazmısın? Dava açmazmısın?

Ayrıca;

Konuda, support (destek) kısmında NOT SUPPORTED yazdığı halde, vbulletin.org sitesindeki bir 3. parti yazılımı forumumuza kurmamızı, bunu senin sürekli takip ettiğin ve bizim takip etmediğimizi düşündüğün siteden örnek göstererek destek verildiğini ifade etmek istemişsin güncellemeler ile.

Eklentinin en son güncellenme tarihi 12 ağustos 2010. Aylık 1 güncelleme geliyorsa epey gecikmişler demekki. :)

Vbulletinin resmi (satışlarının yapıldığı) sitesi, vbulletin.com dur. vbulletin.org, vbulletini geliştirme ve sorunlara çare olma amaçlı destek - addon ve grafik paylaşım sitesidir.

26 yaşındayım, yaklaşık 6 yıldır, forum sitelerindeyim. vbulletinin 2.x.x versiyonundan önce; phpb forumlarını da bliirim, güvenlik açıklarınıda. Bir shoutbox yüzünden, gecelerce arka arkaya index yediğimi de.

Bu yüzden, hele hele takip etmediğin halde ettiğini yazdığın ve destek verilmeyen bir eklentiyi forumumuza kurmamamızdaki nedeni alayışla karşılamanı umuyorum. Saygılar.

15. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Sistem Kurulmuştur Konu Kilitli

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş