1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Iceman Kustu Ama Agzında Hala Yavru Var YARDIM !!!

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde cakcagan tarafından 31 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    2 Iceman ım agzına yumurta aldı. 2 sini ayrı bir 15 litrelik tank vardı ona koydum ama ertesi gün çok kavga ediyorlar die 1 ini yine ana tanka aldım. 15 litrelik tankta olan 8. gün itibariyle agzındaki yavrulardan 6 7 tanesini bırakmış ama hala agzı baya dolu. 8 . günde yavrular çok küçük ve keselerde çok az var. şimdi ne yapmalıyım bu konuda. kusturmak istemiyorum kendinin bırakmasını istiyorum ama yavruları yutma gibi bir ihtimal varmı. o 6 7 vavruyu niye bıraktı. o yavruları ne yapmalıyım ayırıyım mı yoksa orda kalsın mı ? Niye böyle erken bıraktı anlamadım. normalde kaç günde bırakması gerekiyor yavrularını ?
    En arkada yavruların bir kısmı görünüyor
    Balıgın azgı hala baya dolu hali

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Telaş yapmana gerek yok, bırakırsan kusar zamanı gelince diğerlerini. Bu arada dışarı bıraktığı yumurtaları Egg thumbler yani yumurtalığa koyabilirsin. Elinde yoksa yumurtalara hava taşı ile akıntı sağlaman gerek. Yavrular oluşuma o şekilde de devam edebilir merak etme ama hareketlenmeleri şart hafifçe.

mertx07 bunu beğendi.
  3. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    yavrular zaten oluşumlarını az da olsa tamamlamışlar yerde kendi çaplarında yüzüyorlar. eggthumber e koyacak kadar deiller. elimde zaten yok ama en yakın zamanda alacagım . malum çiklet besleyince herşeye hazırlıklı olmak lazım. ana tanktan diger tanka alırken felan kusma ihtimali var yumurtaları.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Özellikle dişinin ilk tecrübesi ise daha sık yaşanıyor.

5. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    evet olabilir akvaryumumu kuralı daha 20 gün oldu. balıklarda 7 8 cm felan ilk deneyimidir büyük bi ihtimal. İlk aldıgım Iceman agzında yavrulu almıştım birazını kepçeye bırakmıştı alırken ama poşetteki yavruları tekrardan ben eve gidene kadar agzına almışltı. bu balık nie böyle bir şey yapmıyor. agzı çok dolu oldugu için böyle bir şey yapmış olabilirmi ?

Sayfayı Paylaş