1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Iceman Yavruları Hakkında Yardım Lütfen_?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde umitdulger tarafından 2 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Arkadaşlar bugün dişi iceman'imin yumurta almasının 14. günüydü ve başka bir akvaryuma ayırmak isterken yavruları attı. Neyseki tüm yavrular yakaladığım kepçede kaldı ve yaklaşık 20 kadar yavruyu tül yavruluğa aldım. Şimdilik bir sorun gözükmüyor. Yavruların yumurta keseleri ufak da olsa var gibi. Bu keseler kaçıncı gün kaybolur_? Yem vermeye erken yada geç başlamak istemiyorum. Bir de yavruların sabit bi yerde durmaları normal di mi_? Şimdiden çok teşekkürler...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Henuz kulucka surecini tamamlamamis olduklarini unutmamak lazim. Bu yuzden tul yavruluk icine suyu hareketlendirmek icin bir hava tasi ile oksijen vermek lazim veya tul yavrulugu akavaryumdaki oksijen kabarciklarinin ustune yerlestirmek gerek.

Keseleri kaybolmadan yemleme yapmaya gerek yok.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Birde Temel hocama ilaveten, yavruları ayırdığınız tül yavruluk ana tanktamı ? Eğer ana tankta ise akvaryumdaki balıklar yavruluktaki yavruları vakumlayıp yerler haberiniz olsun.

Sayfayı Paylaş