1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ikinci akvaryumumu aldım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde KeVoK tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. KeVoK

KeVoK

Merhaba'lar,

Bugün ikinci akvaryumumu aldım. Kücük ama başlangıç için güzel . Büyüklügü 60 x 30 x 30 cm 54 litre. Daha içine ne koyacağımı bilmiyorum. Kaplumba için kücük. Balık beslim diyomda hangisini tavsiye edersiniz`? Hiç bilgim yok balık hakkında kolay beslenilen balıklar olursa sevinirim.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    ikinci akvaryumumu aldım

Canlı doğuranlarıda tavsiye ediyorum. Kolay kelimesi bence yanlıştır. Çünkü herhangi bir balık için uygun ortam sağlandığında güzel ve sağlıklı olarak yaşayacaktır. Bu büyüklükteki tank için en güzel karma canlı doğuran yapabilirsiniz...

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    ikinci akvaryumumu aldım

Hayırlı olsun Berfin Hanım. Hacim bir bayan için normal sayılır. Aslında balık konusu göreceli bir konu ama canlı doğuranlar hacim itibari ile uygun dursa da Betta olabilir, tetra olabilir, mesela bakımı kolay bitkilerden oluşmuş harika bir karides akvaryumu olabilir. Bu fikir iyi iyi. :)

Kurulumunu görsel paylaşmanızı diliyorum Berfin hanım tekrar hayırlı olsun. toka:gif

4. KeVoK

KeVoK

ikinci akvaryumumu aldım

bunlar nasıl:

guppys
    peckoltia pulcher veya ancistrus dolichopterus
    leatacara dorsigera
    paleatus veya corydoras aeneus

5. KeVoK

KeVoK

ikinci akvaryumumu aldım

Çok Teşekkür Ederim. Saydığınız balıklar çok güzel peki benim yazdığım liste nasıl? Tavsiye edermisiniz?

Tamamlandıktan sonra mutlaka fotorafı çekip ekliyeceğim.

6. KeVoK

KeVoK

ikinci akvaryumumu aldım

Teşekkür Ederim tavsiyenizden dolayı. Kolay yazmamı yanlış anladınız sanırım. Ben sadece acemi için yazmıştım. Lotlarımdan zor olacaklarını sanmıyorum :)

7. melike

melike

İsim:
    melike
    ikinci akvaryumumu aldım

Guppys biz burda lepistes diyoruz :) Bence harika bir seçim 3dişiye 1erkek önerirler genelde.Bir süre sorna bi bakarsın minik bişiler yüzüyor akvaryumda eğer şansın yaver gider ve yavrular ölmezse lepistes sürün olabilir :)
    Ben onların renklerine bayılıyorum.Erkekleri çok etkileyici bence :) Tabi akvaryum bitkili olursa lepisteslerle süper olur :)
    Kolay gelsin.

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    ikinci akvaryumumu aldım

Berfin hanım kedi balıklarına meraklı iseniz vatoz ve corydoraslara özellikle , çok güzel ve yerinde bir seçim olur.. Sadece vatoz ve çöpçü sürüleri yapabilirsiniz.. Değişik canlılar beslemeyi seven birisisiniz tanıdığım kadarıyla , o yüzden neden olmasın diyorum. saygılar:gif Seçmiş olduğunuz vatoz türleri gayet güzel türler..

www.kedibaliklari.com 'da corydorasları (çöpçü balıkları) doğal ortamında ve akvaryum ortamında görebilir , akvaryumlarının nasıl yapıldığı hakkında net bilgiler alabilirsiniz.

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    ikinci akvaryumumu aldım

Hayırlı olsun akvaryumun Berfin abla. Bende canlı doğuran öneririm veya bitkili mavi neon, lepistes, kılıç kuyruk öneririm çok güzel olur. ;)

10. KeVoK

KeVoK

ikinci akvaryumumu aldım

Teşekkür ederim tavsiyenizi sevdim. Bakalım. Güzel görünüyor.
    Baya iyi tanıtmışım demekki kendimi :). Doğru yazdınız değişik türleri beslemeyi seven birisiyim. Aslında çok istediğim tür var. Yılan balığı gibi ama akvaryumum kücük. Benimde ancak sevdiğim canlılar hakkında bilgilerim var. Balık hakkında hiç yok. Zaten akvaryumuda portal sayesinde aldım :).

11. KeVoK

KeVoK

ikinci akvaryumumu aldım

Teşekkür ederim tavsiyenden dolayı. Ya canlı doğuran bana çok sade geliyor nedense. Bir türlü bağ kuramıyoruz o tür balıkla :) Kılıç kuyruk güzel geldi bana. Lepisteste çok hos. Bakım bir teşekkürler..

12. KeVoK

KeVoK

ikinci akvaryumumu aldım

Teşekkür ederim tavsiyenden dolayı. Bende onları seviyom. Renkleri çok hoş ama herkeste var :) belkide alırım bilmemkine. Alırsamda 3 dişi 3 erkek alırım

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    ikinci akvaryumumu aldım

Kılıç kuyruk ve lepistes canlı doğurana giriyor. Yavuz arkadaşımın dediği gibi bitkili bir canlı doğuran akvaryumu çok ama çok güzel olur.

Bu arada orada balık fiyatları nasıl ? Bİr bilginiz varmı ?

14. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    ikinci akvaryumumu aldım

Öncelikle yeni akvaryumun hayırlı olsun Berfin abla ben o boyutta bir akvaryuma canlı doğuran öneririm ama karar senin... Şöyle bitkili Lepistes-moli-velifera-kılıçkuyruk lardan gerçekten çok güzel bir akvaryum kurabilirsin birde ışıklandırmanda güzel olursa inanılmaz güzellikte bir akvaryum çıkar ortaya ama karar sizin... saygılar:gif

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  15. KeVoK

KeVoK

ikinci akvaryumumu aldım

Bende senin gibi düsünüyom. Teşekkür ederim tavsiyen için.

16. KeVoK

KeVoK

ikinci akvaryumumu aldım

Balık fiyatları değişiyor. Nerden aldığına bağlı. Guppy 4 ytl di. Bir balığın fiyatını öğrenmek istiyorsan ismini yazman yeterli. Bakarım seve seve.

17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    ikinci akvaryumumu aldım

guppy sanırım burada lepistes olarak geçiyor 4 Tl mi huh: Çok pahalı gibime geldi. Sahibinden.com da 1-1.5 TL arasında çok güzel lepistesler var. Tabi akvaryumculardada 3-4 lira arasında burda. Gerçi pek fark yokmuş :)

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    ikinci akvaryumumu aldım

Linkte kafesler, oyuncaklar fiyat kıyaslaması yapmak için kıyaslanacak ürün gerekir ortada. Akvaryum mu almak istiyorsunuz ?

19. KeVoK

KeVoK

ikinci akvaryumumu aldım

Ben kararımı galiba verdim. Kırmızı karınlı semender alacam. Hem suda hemde karada yaşıyorlar. Benim akvaryum yetiyor cünkü en fazla 12cm oluyorlar. Bugün baktım. Çok hoşlar ama bir yandanda kararsızım daha halen balıkmı alim yoksa gene semender türümü.Aslında balık niyetine aldım akvaryumu ama bilmiyom ya offf off. Bu kadar zor karar yok herhal. ağla:gif

20. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    ikinci akvaryumumu aldım

Bence bu seferde balık besleyin derim. Zaten axolotl' larla semenderler birbirine benziyorlar bence. bitkili bir tank kurun derim. İçinede neon alırsanız izlemeye doyamazsınız. Neonlar sürü halinde dolaştıkları için bitkili akvaryumda çok ama çok hoş bir görüntü oluşuyor. Bu aralar bende bitkili akvaryuma merak saldım fakat ev çok küçük akvaryumu kuracak yer yok ve annem buna karşı. Allahın izniyle bu bina Mayıs ayında yıkılacak ve yenisi yapılacak. Tabiki bu durumda bizde binadan çıkmış olucağız :) Daha büyük bir daireye geçiceğiz. İnşallah o zaman bol bol akvaryum kuracağım.

Sonuç olarak size bitkili akvaryum tavsiye ederim. Aşağıdaki resimdeki gibi bişey yapsanız kötümü olur ?

Sayfayı Paylaş