1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ilaç hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Erman_GÜNDOĞDU tarafından 7 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Balıklarımda bir sıkıntım yok, fakat şu ana kadar hiç ilaç kullanmadım, sadece kaya tuzu atıyorum.

Su için balıklarımın hastalığa yakalanmadan önce yapabiliceğim bir şey varmı, onu öğrenmek istiyorum? Periyodik olarak kullanılan yada kullandığınız bir ilaç veya su için önerebiliceğiniz kullandığınız su düzenleyici varmı?

Ben sadece su değişimlerine kaya tuzu kullanıyorum, balıklarımın yemine bemiks kompoze sıkıyorum.
    Maaşallah'ları var şuan için, bilgilerinizi paylaşırmısınız?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: ilaç hakkında

Erman bey, siz gerekenleri yapıyorsunuz zaten, ilaca gerek yok.

En iyi ilaç düzenli su değişimidir.;)

volkantr34 bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Her su değişiminde kaya tuzu eklenmez aslında. Mantık olarak hazırlanan suya atılan tuz tüm akvaryuma dağılıyor. Daha sonraki su değişiminde su çekildiğinde bir öncekinin ancak %10 geri alınıyor, sürekli yeni suyla girildiğinde oran giderek yükseliyor zaman içinde ve patlama noktası geliyor. Daha az kullanın bence.

alper5959 bunu beğendi.
  4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Düzenli su değişimi ve dip çekimi,kaliteli(taze)çeşit yem ve düzenli filitre temizliği yapıyorsan başka bir şeye gerek yok.;)

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Akvaryumlarda hastalık olmadığı sürece ilaç yada herhangi bir kimyasal kullanılmamalıdır. Düzenli dip çekimi,su değişimi ve filitre bakımları yapılması yeterlidir.Kaya tuzu kullanmanızada gerek yok ayrıca.

6. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Aferim bana ozaman söylediklerinizi özenle ve zevkle yapıyorum ancak filtremi 3 ayda bir temizliyorum içi biraz pis olsada açınca suyum cam gibi birde açınca içindekiler çoğu zaman yeniliyorum yeni seramik yeni karbon yeni elyaf sizce filtre temizleme aralığı nedir siz nasıl yapıyorsunuz?

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Seramiği değiştirmenize gerek yok yıkayıp tekrar tekar kullanabilirsin.Elyaf ve diğer malzemeleri değiştirebilirsin. Filitrenin bakımı canlı yükü ve yemlemeyle alakalı değişebilir.Ben akvaryumlarımın sumplarını haftalık temizliyordum ama canlı yüküm çok fazla olduğu için bunu yapıyordum.

8. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

dış filtremi 3 ay oldu daha temizlemedim suyum cam gibi ama temizlemek zor geliyor ne kadar sık temizlersek okadar faydalı olur herhalde

Sayfayı Paylaş