1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ilginç ölümler yardım lütfen...

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde oldwolf_03 tarafından 16 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. oldwolf_03

oldwolf_03

İsim:
    emre güner
    İki haftalık 20 adet lepistesim vardı ve bir gün içinde hepsi karınları şişerek suyun yüzeyine ters dönmüş bir şekilde öldü. Neden olduğunu anlamadım, gayet sağlıklı görünüyorlardı. Ayrı bir kapta besliyordum ve düzenli oksijen veriyordum sebep nedir sizce?

2. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu
    Cevap: ilginç ölümler yardım lütfen...

Çok yem vermiş olabilirsin...

3. oldwolf_03

oldwolf_03

İsim:
    emre güner

Sanmıyorum, az veriyordum hemen kapışıyolardı zaten...

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Akvaryumunuz hakkında hacim, filtrasyon,ilaç kullanımı, su değişim aralıkları, vs gibi bilgileri bizim ile paylaşırsanız, daha iyi yardımcı olmaya çalışırız.

Geçmiş olsun....

METİN SUVAR ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Bence fazla yemeleme kurbanı olmuş balıklarınız,20 tane lepistesin aniden karın şişmesi ile ölümü bir hastalık olmaz bence,veya ben hiç böyle toplu ölümlere denk gelmedim.
    Karın şişmesi hemen akıllara dropsy hastalığını getiriyor ama 20 tane balığı 1 defada öldürmez diye düşünüyorum.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Benimde aklıma bload geldi ama lepisteslerde bu hastalığın görünme oranı nedir bilemiyorum.saat:gif

7. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Evet,akvaryumunuz hakkında hiç bir bilgi vermemişsiniz.Litresi nedir,filtrasyon nedir,kumu vb. şeyler çoğu şey bilinmiyor.Ben zaten bir şey yazamamda lepistes beslemediğim için.:)Fakat zaten bu kadar bilgi eksizliğinden bilen arkadaşlarda cevap yazamıyacaklardır diye düşünüyorum.

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Arkadaşlar bence istediğiniz bilgilerin hiçbirisinin cevabı yok... :cekingen:

Sayfayı Paylaş