1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Internetten bitki almak

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde expe tarafından 6 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Selam arkadaşlar, acaba internette yerli bitki diye bir site var, bu siteden alışveriş yapanınız oldu mu daha önce ? Sitede güzel bitkiler var, alıpta memnun olan arkadaşlar burada bizimle paylaşırsa en azından o akvaryumcu da mı var bu akvaryumcuda mı var diye ordan oraya gidip bitki aramayız.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Berbat, bir site hiç tavsiye etmiyorum.

Biraz canlı bitki sitesi ile karıştırdım olumlu şeyler yazmıştım, mesajı sildim.

3. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Emre bey,
    Bitkileri görerek almanızı tavsiye ederim,naçizane.
    İster hobiciden,ister mağazadan,görerek seçiniz.
    Teleskop akvaryum yeni bitkilerinin geldiğini yazmıştı,Lale pet de de bitki var,zamanınız varsa uğramanızı öneririm.

4. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Fiyatları ucuz geldi bana da o yüzden sizlere sormayı uygun görmüştüm.Teşekkürler...

5. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Emre bey zaten birde üstüne kargo parası alıcı ödemeli ise oda eklenecek minimum 5 lira bu koşullarda tek bir bitki alımı akvaryumcudaki satış ile aynı fiyata gelebiliyor.

Geçtimiz günlerde ben sahibinden satın aldım 2 gün önce bitkileri ektim daha gelişimleri tam olarak görmedim eğer gelişirler ve büğürlerse o arkadaşı sizede tavsiye edebilirim. Ancak önce bir bitki gelişimini izlemem gerek.

6. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Ben canlı pet siteden bitki alımı yapıyorum. Piyasada bolca bulunan bitki yerine , daha nadir bulunan türleri burdan alabilirsiniz. Kargo 5 lira + Eft 2.5 lira 7.5 lira ekstra maliyeti var.

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bitki işi şans işi birazda arkadaşlar.. Birisinden yada firmadan alınan bitki bizde yaşamayınca o bitkinin kötü olduğu anlamına gelmez.. Gereksinimleri sağlanmış ve su adaptasyonunu atlatan bitkilerin yaşamaması için bir sebep olamaz. Sağlıklı gelen bitki sizde yaşamadıysa bu tamamen sizin su şartlarınız ile alakalıdır.Siteler içinde aynı şey geçerli ve sayfalarında gördüğünüz fotoğraftakilerin birebir aynısının gelmesi imkansız.. Anca hobiciden aldığınızda aynısı gelir.Çünki adam satmadan önce son fotoğrafını çekip ilanını öyle açıyor.Ama firmaların her seferinde bunu yapmasını beklemek zaten saçma olur.. Bazı forumlarda okuyorum sitenizde gözüken bitkiyle sattığınız aynı değil vs diye firmalar hakkında atıp tutuyorlar.. Bitki aynı bitki ya bir kaç yaprağı eksik oluyor yada uzun yada kısa oluyor.Olabilir yani bunlar gayet normal.. Son olarakta şunu söylemek isterim ki sipariş vermeden önce telefonla arayıp listenizde ki şu şu bitkilerden satın almak istiyorum elinizde mevcut mu diye sormakta yarar var. Siteler zamanında güncellenmediği için stokta var gibi gözüken bitkiler aslında ellerinde olmayabiliyor. Bunlara dikkat etmeniz sizin bitkili akvaryumlardan daha fazla haz almanıza ve gereksiz moral bozukluğu yaşamamanıza katkıda bulunacaktır.

hasanaytekin bunu beğendi.
  8. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan
    Cevap: Internetten bitki almak

ben bu siteden bitki aldım ve oldukça memnunum.hem çok uucuza mal oldu hemde bitkileri sağlık ve hiç uyum sorunu olmadı hepsi gayet güzel yaşıyor şuanda.üstelik de bu arkadaş sipariş ettiğim bitkilerden istediğim sayının üzerinde göndermiş yani birkaç tane eşantiyon

9. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

başımdan geçen bir olayı anlatayım xxx bir siteden canlı bitki siparişi verdim hataydan geliyordu geldi kargoda takıldı 3 gun boyunca adamlarla papaz oldum sonunda bitkiler gelmişti ama hallerini görseniz içiniz acırdı bilgine canlı olarak görmende fayda var....

10. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Kargo'da nasıl takıldı? Bu tip durumlarda yurtiçi kargo en iyisi. Daha üstüne tanımam ;)

Sayfayı Paylaş