1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Isırıp da canınızı en çok yakan balık?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Neverlander tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Arkadaşlar bugün bir balığım bana bir ısırık hediye etti ama gerçekten feci canım yandı... Kendisi bir adet Macropodus opercularis yani Cennet Balığı dişisi idi... İnanılmaz şekilde ısırdı ve gerçekten az kaldı bağıracaktım...

Sonra merak ettim, siz değerli forumcu arkadaşlar da balıklarınız tarafından ısırılmışsınızdır... En çok canınızı yakan balığın türü neydi acaba?

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Hiç öyle bişey başıma gelmedi benim valla beslediğim balıklar itibariyle :bilmem: O kadar mıncıklarsan akvaryumu balıklar sonunda isyan ederler böyle işte :D Dikkat et kanka sen bize lazımsın , cennet cehennem balığına yem olma.. sağol.gif

3. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Uzun süre beslemeyince böyle yabani oldular... Bilmiyorum ama galiba cennet balıkları üç günde bir sazan avlıyorlar...

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

30 cm Astronot balığım, resmen elime kan oturttu. Deli bir çene yapısı var.. ;)

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ben isirilmadim ama Tang baliklarinin kuyruk nesterini avuc icime hatiri sayilir oranda yedim.

6. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ

Merhaba arkadaşlar.Ben bir piranha tarafından ısırıldım desem inanırmısınız ? Yaklaşık 4 yıl önce akvaryumda beslediğim 5 piranhadan (pacu değil gerçek piranha) birini elimle tutmaya kalkınca olanlar oldu.elimde 5 mm.lik bir kesik ve yarım saat süren bir kanama.Sanırım o güne kadar piranhalara canlı canlı yedirdiğim japon balıkları ve kurbağaların intikamı alındı.

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bende balıklar tarafından hiç ısırılmadım.Ama yüzgeçlerinin batması çok oldu. Özelliklede dikenli cüce vatozun dikenleri çok batmıştır ellerime.

8. taygun

taygun Guest

Ben de hiç ısırılmadım ama her nedense Macrakantalara karşı dişleirnden dolayı hep temkinliyimdir.

9. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz

Video sitelerinde izlerdimde ürperirdim. Gerçekten piranhalarınıza canlı japon balığı ve kurbağa yedirdinizmi?

10. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Benim betta ilk geldiğinde ısırıyordu hiç hissetmiyodum.Sonradan ısırdığında çok azda olsa hissettiriyor.Ama birden zıplayınca insan panik oluyor smiley18.gif saygılar:gif

11. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ

Evet Sezgin.Gerçektende yedirdim.Bir piranhanın 5-6 cmlik bir japonu yemesi 8-10 saniye sürüyordu.Ama normalde yemle besliyordum.Haftada bir iki kez japon ve kurbağa veriyordumki doğallıklarını kaybetmesinler.Ama elimi ısırdıktan sonra hepsini satıp discus aldım.

12. taygun

taygun Guest

Akvaryumdaki piranhaların ele saldırmadıklarını duymuştum. Aslında video paylaşım sitelerinde de piranha akvaryumuna daldırılmış bir sürü el kol görmüştüm.

Demek sizinki aslına sadık kalmış. pala.gif

13. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ

Haklısınız Tamer bey.Ama bunun bedelini çok acı bir şekilde ödedim.

14. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Isırmak...Bunu taaa önceden beslediğim mozambik(tilapia) cichled'lerimden iyi bilirim.Aldıklarımda 2-3 aylık birşeylerdi.Aradan 1-2 yıl geçtiğinde tosun gibi oldular maaşallah.Akvaryumdan bakarken ağız yapılarının kenarlarında dişlerini görebiliyordum.Bir gün dekor değişimi için akvaryuma elimi soktuğumda hiçte öyle huyları yoktur ama balık işte,korktuda mı saldırdı çiflleşme dönemine girmişmiydi de saldırdı anlamadım,elimi bir kaptı,parmağıma kan oturdu vallahi.Ertesi günü baktığımda ise çöpçümü ağzında iken yakaladım,ve kurtardım çöpçümü,ama fazla geçmeden kayıp ettim balığı.Yani hobide de böyle olası durumlar oluyor. kıvır:gif

15. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

Ben küçükken amcamın çok büyük bi akvaryumu vardı baya büyük.O zamanlar anlamazdım balıklardan içindeki neydi hatırlamıyorum o yüzden ama çok büyük simsiyah bi balıktı.Japonlar parmağını sokunca yem sanıp yemeye çalışırda gıdıklanırya onlarda öyle yapıcak sanmıştım,parmağımı daldırdığımda ne göreyim hemen geldi ve ısırdı evin içinde çığlık ata ata koşuşturuyordum ama daha 7-8 yaşındaydım :F Küçük bi kanama olmuştu ama geçmişti sonra balığı hatırlasaydım keşke. :D

16. HeRo_57

HeRo_57

Elime iskorpit namı değer çarpan balığının sırt yüzgecindeki iyneler battı onlar zehirli oluyormuş elimin acısnı anlatamam sanki birisi elimi kör testereyle kesiyor gibi bir acı verdi elim şişti hmen hastaneye gittim iyneyle bi ilaç enjekte ettiler sonra bikaç gün içinde normale döndü elim.

17. zngtnng

zngtnng

Tragonya (çarpan da derler) mezgite benzer üzeri renklidir bir gün arakdaşmla balıga giderken oltamıza bu balık takıldı ezerek öldürdüm. Kafası kaldı ama çıkarırken diken battı baş parmagımın hemen altından bir kanama durmadı 2 satte kalmaz elim sumocular gibi şisti bir acı bir acı 3. satte acil müdahale edildi. Şişlik boynuma kadar yayılıyordu sag kolum3 katı kadar şişimişti 2 3 haftada anca geçti agı sızlaması cabası o gün bugün balıga çıkmam bu balıga dikkat edin[​IMG]

Aynı şeyleri yaşamışız geçmiş olsun.

18. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Beni Nattereri ısırmıştı 1 sene önce. :D Dedim birşey yapmaz heralde cama vuruyordum kaçıyorlardı, elimi bir sokayım dedim pat birisi arkadan geldi ısırdı baya bir kanadı. :D üst üste 5 tane yara bandı değiştirdim. Allah'tan kuduz olmadım. :D :F smiley18.gif

Sayfayı Paylaş