1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Isıtıcı Önerisi

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde kerem11 tarafından 10 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Arkadaşlar bende 60 litre zebra akvaryumu var ısıtıcım yok. kaç wat ısıtıcı almam lazım marka önerisinde bulunabilirmisiniz ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    150 wat Jager güzel olur. Maddiyat olarak arada çok fark yok ama sanırım Atman biraz daha ucuz. Atman markada fena değildir.

3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Marka olarak pahalı oluyor, ucuz birşey düşünüyorum. 100 watlık ucuz birşey alsam olurmu ?

Roxin Termostatlı Akvaryum Isıtıcısı 25 watt 50-70 litrelik akvaryum için 13 lira diyor olmazmı ?

Tankım 60 litre zaten ! .

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    100 wat ısıtıcıda olur neden olmasın. Fakat ben bir ekipman alırken bir sonraki akvaryuma yetmesini hesaplarım. Hobi yerinde durmuyor, bir anda akvaryum 150 litre üstüne çıkarsa yetebilmeli. İkinci harcama olmamalı. Aradaki fark çok fazla değildir sanırım. Tabi ucuz markalarda var ama bence çok riskli bir ekipman dikkatli olmak gerek. Roxin, bu ürün hakkında fikrim yok.

5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Yok ya bu hali son akvaryumum birdaha büyültme imkanım yok. Yerimde yok benim içi yeterli teşekkür ederim. Akvaryumcularıda araştırayım aklıma yatanı alayım ucuz olsun sürekli alabilirim prensibimdir :D

6. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Öyle deme Kerem... Bende 50 litre son demiştim ancak şimdi imzamdaki ilk akvaryuma bak ;)

Arada fazla fark yoksa alabildiğinin en güçlüsünü al.150-200 watt gibi.Yalnız şimdilik diye düşünürsen 100 watt işini görür.

RS Electrical marka 100 wattlık 2 tane ısıtıcım var birini sağ kısma diğerini sol kısma takıyorum ve çok şükür sorunsuz çalışıyor.10-15 Tl arası fiyatları değişiyor.

7. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Shark 100 wattlık buldum, 15 lira dedi burada. Yumurtalar çıkmadılar yuvada, içinde tepiniyorlar :D

8. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Senin tabirinle tepiniyorlarsa sorun yok :)

Anneleri yuvadan dışarı çıkmalarına izin vermiyordur.

9. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Çıkanlar oluyor, görürse yuvaya alıyor, 2 tane akvaryumda buldum aldım kavanoza.
    Yuvadan niye çıkmalarına izin vermiyor annesi ?

10. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Annelik iç güdüsü ;)

11. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Isıtıcıya gerek kalmadı, bugün derece aldım içine koydum 26 yı gösteriyor, sürekli gerek olmadığını düşünüyorum !

12. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Isıtıcıya sürekli gerek olmadığını sana düşündüren şeyi öğrenmek isterim açıkçası.Isıtıcılar yazın da kışın da akvaryumda takılı kalması gereken bir ekipmandır.Ancak bazılarımız ki bunların içinde bende varım ailenin "Bu yaz sıcağında ne gerek var bunca elektrik harcamasına ? " gibi söylemlerinden dolayı yazın ısıtıcı kullanmayız.Ancak bir ısıtıcı al.Elinde sonunda gerekecek ;)

13. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    :D Paramı biriktireyim, kum işini halletmem lazım. Yavruları görmüyor sürekli yerleri değişiyor yavruların, her gittiği yerde anneleri taşları topluyor. Yavruları nasıl besleyeceğim, ayırana kadar akvaryumda ?

14. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Isı sabit kalsın diye ısıtıcı takın diyorlar fakat 26'nın altına düşmüyor ki. :D 100 watt ısıtıcım var yetiyor da artıyor bile... 65 lt.

15. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Aynen sıcaklık 26 da hep, ısıtıcı yokken evimiz yaz kış çok sıcak olur !

16. hsarac

hsarac

İsim:
    Hasan Saraç
    Bende iki farklı marka var. Tetratec 100w 80 lt akvaryumda mükemmel çok menun kaldım. Biraz fiyatı yüksek. Ama ikinci tercihim kesinlikle resun ısıtıcılar onun fiyatı daha düşük.

17. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Yorumun için teşekkürler, önerileri değerlendiriyorum henüz .

18. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Jager diyorum ben,güzel ısıtıcı güvenilir bence.

Sayfayı Paylaş