1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Isıtıcı Akvaryum Paslanması

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Shadow tarafından 5 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Shadow

Shadow

İsim:
    Kerem Yücel
    Roxin 300 watt akvaryum ısıtıcı aldım 15 gün kadar önce. Komple suyun içinde duruyor. Üzerinde pas gibi bişey oldu, tortu gibi.
    Ne oldu da böyle birşey oldu acaba ?

2. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Cevap: Isıtıcı Akvaryum Paslanması

Pas dediğiniz organik artıklar olabilir, dokunduğunuzda dağılıyorsa problem yoktur.Deniz akvaryumunuz varsa 1 konç temizleyecektir, tatlı suda ise cüce vatoz veya henüz büyümemiş normal vatoza bu atıklar yem olabilir.Hiçbir işlem yapmasanız bile belli bir oranda sabit kalacak ve cihaza zarar vermeyecektir.

3. Shadow

Shadow

İsim:
    Kerem Yücel

deniz akvaryumum varda. konç nedir hocam ? yeni yeni öğreniyoz daha :)
    ısıtıcıyı çevirdim tutacakları dağıttı birikenleri. dağılıyor yani.

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Kerem abi aynısı bende oluyor Üzeri beyazlaşıyor temizlik yaptığım zaman ıslak bez ile siliyorum geçiyor.

5. Shadow

Shadow

İsim:
    Kerem Yücel

evet silince çıkıyor. bende suyu falan zehirler diye korktum yaa. organik atıklar olabilir Gökhan beyin dediğine göre. Teşekkürler arkadaşlar abiler...

6. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Sakın benim gibi bir hata yapmayın fişi çektikten sonra hemen ellemeyin.Çekin beklesin suyun için çıkardığınızda dışarıda ve bazen de akvaryum içinde patlayabilir.Soğuduktan sonra çıkarın .

7. Shadow

Shadow

İsim:
    Kerem Yücel

Değiştirdim ısıtıcıyı. Bozulmuş zaten ısıtmıyordu. Elektronik dereceli bir ısıtıcı aldım 500watt. Xilong LED-005 diye bir marka bilen varmı acaba nasıl bir üründür ???

Sayfayı Paylaş