1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Isıtıcı camında buhar??

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ozcan13 tarafından 23 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Arkadaşımdan bir ısıtıcı aldım.Biraz şüphelendim.Kavanoza koydum.Test amacıyla ama ısıtıcının içinde buhar oluşuyor acaba neden??

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Isıtıcı camında buhar??

Özcan abi gene çarpıcı bir konuya değinmişsin. :) Isıtıcı eğer su içinde kullanılan bir model değilse su kaçmıştır içine. Su içinde kullanılabilen modelse su alıyor olabilir yine. Başka türlü içerden buhar yapmazlar bence.

3. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Isıtıcı camında buhar??

Temel Abi benim ısıtıcıda arada sırada içerden buhar yapıyor sebebide iki ortam arasındaki ısı farkı.Bazen ısıtıcının fişini çekip ,takmayı unutuyorum.Sonra açınca ısıtıcının camında buhar oluşuyor bir nebze ama sonradan geçiyor.Su kaçırsa mazallah balık yahnisi olur bizim sp.ler. :D

4. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Isıtıcı camında buhar??

Fazla ısı farkına dikkat etmek lazım...Soğuk suya birden bırakılan ve çalıştırılan ısıtıcıların patlama riski her zaman söz konusudur. İllaki ısıtıcının içerisine su girmesine gerek yok yani balıkları cız bız etmek için :)

5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Isıtıcı camında buhar??

Ben ısıtıcıyı akvaryuma koyuyom kontrol kalemiyle su da elektrik varmı diye bakıyom.Kontrol kaleminin ışığı yanıyor.Elimi sokuyom hiç bişey yok.Birde siz denermisiniz?Belki sizdede öyle oluyor.Yoksa benim ısıtıcı elektrikmi kaçırıyor? aha:gif

6. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Isıtıcı camında buhar??

Özcan bey eğer kullandığınız elektrik hattında topraklama sorunu var ise bu problemi yapabilir.Benim akvaryumda da aynı problem vardı topraklı prizi değiştirdim düzeldi şuanda.Daha önceleri hem kontrol kalemini yakıyor hemde ufaktan çarpıyordu :)

7. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Isıtıcı camında buhar??

Elektrik hattım topraklamalı diye biliyorum ama bir araştırıyım.

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Isıtıcı camında buhar??

Benim ısıtıcı da bir aralar buhar yaptı ama sonradan geçti buharı. Sorunu bende anlayamamıştım ama geçici bir sorun olduğunu farkettim.

9. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Isıtıcı camında buhar??

Ya arkadaşın bu ısıtıcısını biz söktüydük.Çalışmıyodu.Yaptık artık çalışıyor fakat biz üstünü tam kapatamadık heralde ordan içine hava gidiyor olabilir belki ondan yapıyodur.Isıtıcının tepesini akvaryuma sokmuyom ztn

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Isıtıcı camında buhar??

Bayılıyorum mesaj tarzına Özcan abi. :F Valla her meajını kaçırmadan okumaya çalışıyorum. :) Isıtıcının hava alması sonnucu buhar yapar. Bazı arkadaşlar ısı farkı filan dediler ama eğer hava almıyor olsa buhar yapmaz kolay kolay. Bak altından tamirat çıktı. Abi nedir senin bu ısıtıcı yapma ve tamir merakın ? :F

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Isıtıcı camında buhar??

Özcan abi aynı sorun bende vardı. Isıtıcının kafasını dışarda bırak. Birde kontrol kalemi ile öyle dene baktın gene yanıyorsa, filtredendir. Benim ikisinde de kaçak vardı. :)

12. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Isıtıcı camında buhar??

Severim böyle şeyleri uğraşmayı biraz garip kaçcak ama graffiti çiziyom smiley18.gif Biraz genç işi ama bizde genciz be.Yav bu ısıtcını derece şeyini kırdık birde biz.Dereceyi en sona getirmeyince çalışmıyor. smiley18.gif onu nasıl yapcaz bilmiyom.Silikonlasam düzelir dimi?Elektrik sorunu filtreden değil ya.Biz bu ısıtcının camını da çatlattık :F Hep Hüseyinin yüzünden ya geçen akşam misafirliğe geldiler.Getir dediydim.Orda uğraşırken masadan bir düştü çıt etti.Hüseyin arkadaşım olur.Elektrik bandıyla bantladık.İçine su gitmiyor.Isıtıcı ısıtıcılıktan çıktı yani güvenemiyom da ya akvaryuma koycam ama yok ya.Daha demin bir 15 dk koydum başından ayrılamadım.Yenisini almak lazım.

13. taygun

taygun Guest

Isıtıcı camında buhar??

Valla Özcan kardeş,

Ben de Temel hocam gibi senin yazılarını okumaktan çok büyük zevk duyuyorum. can:gif Akla hayale gelmedik şeyler senin başına geliyor.

Bir de konuşma tarzın, güççük gasabaların kaymakamları gibi birazcık şiveli oluyo ya. hah iştecik o çok hoşume gideyo. sağol.gif

Yeni maceralarını heyecanla bekliyorum.

Hadi artık gönder şu resmini de mah cemalini görelim. dön:gif

Saygılar

14. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Isıtıcı camında buhar??

Özcan abi başına bela açma derim. O çatlak zamanla büyüyecektir. Bence hiç uğraşma allah korusun. Sende arada kaynar gidersin birde. Böyle elektirik uğraşmayı bende çok severim. Lamba bulurum ışık yaparım gece lambası yaparım vs.v vs. Ama sonuçta bu fakrlı içinde canlılar olacak ve buna arada sırada sende elvini içine sokacaksın. Bir gün bi kalkmışın balık ölmüş elini sokacaksın almaya meğer ısıtıcı iyice çatlamış iyice elektirk yayıyor akvaryuma . Sonra sende çarpıalcaksın allah korusun... Hiç riske atma derim.

15. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Isıtıcı camında buhar??

Ooo siz dalga peşindesiniz.Biz durgun su da yaşarız :basardim: Ya ben konu eğlenceli olsun diye öyle yazıyorum.Dümdüz yazsam okuyan olmucak.O yüzden siz gibi gençlerin ilgisini çekmeye çalışıyoruz.Valla birde ben fotoğraf paylaşsam okyanusdaki dalgadan daha fazla olcak böyle iyi beyler.Elektrikçiye sordum.Böyle böyle dedim.Isıtıcıyıda götürdüm.O elektrik ölü elektrik dedi.Birşey yapmaz dedi al dedi git dedi :hasta: Hadi selametle saygılar:gif

Sayfayı Paylaş