1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Isıtıcı seçimi

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde gurkooo tarafından 11 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. gurkooo

gurkooo

İsim:
    hüseyin bıyık
    Herkese Merhaba,
    Akvaryum yüksekliği 26 cm. 30 litrelik Akvaryum.
    Isıtıcı 100 watt olmaz galiba boyu 30 cm oluyor bildiğim.

Arkadaşlar hangi marka kaç watt almalııyım ?
    Teşekkürler.

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: Isıtıcı seçimi

Hüseyin bey 50wattlık bir ısıtıcı yeterli olacaktır.Marka olarak Roxin'ni öneririm.

gurkooo ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Isıtıcı önemli ve riskli bir ekipman. Jager kaliteli bir ısıtıcı tavsiye ederim. Fiyatı uygun ama pek sorun çıkarmayan Atman fiyatı itibariyle tercih edilebilir. 50 veya 75 wat olabilir ama 100 wat olsa da uygundur. Boyu 30 cm olabilir ama yan eklenebilir akvaryuma çünkü tamamen su içinde çalışabilirler.

gurkooo bunu beğendi.
  4. gurkooo

gurkooo

İsim:
    hüseyin bıyık

Çok teşekkürler arkadaşlar .
    Fiyatları nedir bide 50 watt her yerde bulunyormu ?

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Temel hocam güzel bir noktaya değinmiş sağa veya sola doğru çapraz yerleştirebilirsiniz akvaryuma. Ama ben her zaman akvaryumun içindeki ekipmanların bir şekilde kamufle edilmesinden yanayım. Isıtıcının tamamen suyun içinde olmasına dikkat edin. Marka olarak arkadaşlar gerekenleri yazmışlar. Atman benim de tavsiyemdir.

Fiyat markadan markaya değişiklik gösterebiliyor. 50 warr 15-20 tl arasında olur tahminimce. Kolay bulunabilen bir ekipmandır.(50 watt , 75 watt ve 100 watt en çok bulunanlarıdır.)

gurkooo bunu beğendi.
  6. MertMurat

MertMurat

İsim:
    Murat

50 w ısıtıcı yeni aldım 16 tl roxin marka bilginiz olsun

gurkooo bunu beğendi.
  7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Murat bey hayırlı olsun. Roxin çok duydum ve gördüm. Sıkıntı yaşayanda görmedim pek. Sorunsuzca kullanın.

gurkooo bunu beğendi.
  8. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Çin malı veya düşük kalite ürünler, özellikle ısıtıcılar ilk başta sorun çıkarmıyor gibi görünsede bir süre sonra termostadları arızalanıp yapışık kalıyor.İki adet ısıtıcım bu şekilde bozuldu, can kaybı olmadan atlattım.Özellikle ısıtıcıda kalitesiz ürünler önerilmemeli.Motorun en kalitesiz olanı alınabilir, bu yüksek ses ve verimsiz debi olarak döner, ama ısıtıcı canlı ölümü veya yangın ile sonuçlanabilir.Isıtıcı da Tetra,Sera ve Jager gerisini akvaryuma sokmayın derim.

gurkooo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş