1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Isıtıcıyı çöpten konuyu arşivden kurtarmak yardım

Başlığı 'Forum Arşivi' kategorisinde ozgr tarafından 31 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Evet üstadlar ısıtıcımın termostadı bozuldu. Bundan önce Olcay hocamla birlikte onun sayesinde hava motorunu çöpten kurtardık şimdide ısıtıcıda sıra sizlerin sayesinde onuda kurtaracaz inşallah. aha:

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Isıtıcıyı çöpten kurtarmak yardım

Özgür,ısıtıcının termostadının iki ucunda platin vardır. O kısımlar ark sonucu erime yaptımı ?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Isıtıcıyı kurtarmaya çalışmak hatadır. Önemli ve riskli bir ekipmandır. Bırakın çöpte kalsın. burda:gif

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Temel abiye katılıyorum abi. Riske etmemek en güzeli olur diye düşünüyorum.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Temel abi her arıza yapan ısıtıcı öpe gitmez. Isıtıcıların bazı arızaları çok basit yolla tamir edilebilir. ;) Eğer bu ısıtıcıda benim tahmin ettiğim arızayı yapmışsa ve bende onu tamir edersem söz seni sırf bu lafın yüzünden benim atölyenin sokağının başındaki parka götüreceğim kumda oynatmak için. :D :D :D

Hüseyin;zaten senin katılmadığın birşey varmı kardeşim ? Birkerede birşeye muhalefet ol yaa. can:gif

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Abi o zaman yukarıda yazdıklarımdan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum. Kumda oynamak istemiyorum :D :D :D

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hem yazıyorsun hemde söylediklerinin ardında durmuyorsun ? saat:gif

Hüseyin senide parka götüreyim diyeceğim ama hadi gene paçayı sıyırdın. Mesafeler utansın. :)

8. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Olcay hocam herhangi bir erime yok gibi ama o iki platin uç birbirine deyince ısıtıcı kapanıyor galima ama benim o uçlar üst üste değil yanyana geliyorlar. Anlatabildim mi bilmiyorum. :bilmem:

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

O iki uç birbirine değince ısıtıcının çalışması lazım sanıırm yanlış yazdın Özgür ? saat:gif

Şimdi senden istediğim şu; ısıtıcının kablosunun girdiği kıısımda siyah lastik bir takoz var.O takozu kabloyu çekmeden,yani kabloya zarar vermeden sök ve özellikle bahsettiğim platinlerin resimlerini çek ve burdan resimleri ekle. ;) Birde sormayı unuttum,ısıtıcının lambası yanıyor ısıtmıyormu? Yoksa lamba hiç yanmıyormu ? .8.

10. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Olcay hocam lambada ve ısınmada hiç bir sorun yok. O yüzden kurtarılabilir gibi geldi bana seninde deneyimlerinden yararlanmak istedim abi. :heyo: Yarın dediklerini yapıp resimleri ekliyorum. burda:gif

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Peki nerde sorun var Özgür ? :D

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bırakın çöpte kalsın diyorum. dön:gif Isıtıcı diyip geçme tüm sistemi lahana çorbasına çevirebilir bak ben den söylemesi. Onu DIY yaparaız, bunu DIY yaparız bunları benden duyarsınız ama ısıtıcıda tadilat... hehe.gif

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Isıtıcıda tadilat.bazı arızalarda super:gif

14. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Olcay hocam suyu belli bir sıcaklıkta tutması gerekmiyormu bu aletin? İşte o bende olmuyor bazem 22 derece de çalışıyor bazen 26 derecede çalışmaya başlıyor. Anlayacağın kafayı yedi bizim alet :D

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Özgür sende şimdi bize kafayı yedirtme.Bende termostadım bozuldu deyince termostad hiç devreye girmiyor ve ısıtıcın çalışmıyor sandım. Söylesene baştan ısı ayarı yapamıyorum diye. sopa:

Isıtıcılar her hacimde farklı çalışma sıcaklığı gösterebilir bu olağan bir durum. Örneğin,30 litrelik akvaryuma derecesi 26 ya ayarlanmış ısıtıcı koyarsan suyun sıcaklığını 30 dereceye çıkartır,gene aynı ısı ayarını yaptığın ısıtıcıyı 200 litre akvaryuma koyarsan 28 derece yapar.Bunu mekanik hassas ayarla civalı derecene bakarak kendin yapacaksın.

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

:F Bırakın çöpte kalsın diyorum. dön:gif

17. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Ama bu ısıtıcı benim her zaman aynı akvaryumda kullandığım ısıtıcı ne bir hacim değişimi oldu nede başka birşey? Ben sizin başınızı daha fazla karıştırmadan atayım gitsin yahu. hehe.gif

18. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Bu arada eklemek isterim Olcay hocam ben termostat kelimesini suyun sıcaklığını sabit tutmak olarak bildiğim için öyle bir cümle kullandım eğer o anlama gelmiyorsa özür dilerim. :cekingen:

19. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

O ısıtıcıyı çöpe atarsan seni çocuk parkında kumda top oynama götürürüm Temel abinle beraber Özgür. :D

Sen yarın dediğim şekilde ısıtıcıyı sök ve resimleri ekle. ;)

20. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yok o anlamda haklısın. Ben yanlış anladım. Ben zannetimki termostad hiç devreye girmiyor. :bilmem:

Sayfayı Paylaş