1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ismi ne

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde kemalguney01 tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. kemalguney01

kemalguney01

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Green Terror

3. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    Green Terör, rivulatus ve blue akara isimleriyle bilinirler.

4. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Arkadaşlar,cevabı vermiş.GT.
    Bu arada malavilerin arasında green terör olmaz.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Kemal bey;arkadaşlara katılıyorum balık bir tür amerikan cichlid i olan green terördür.Ve sert bir balıktır. Malawi grubu balıklarla beslenmesi pek uygun değildir.

Saygılar.

6. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    Hocam bu balıkların malawi gruplarıyla beslenmesinin sakıncalı olduğu söylüyorsunuz ancak bu balığı 2 sene boyunca 1 çift ve onlarca her boyda yavrularıyla beraber besledim. Artı, yanlarında 25-30 kadar sarı prenses, 5-6 ahli ve bir kaç tanede yunus bulunmaktaydı. Kendi türleri dışındaki balıklarla kesinlikle ilgilenmiyordu. Yediği balıklar bile kendi türlerindendi. :D Bunlar bende olan tesadüfmü yoksa böyle bir yargı mevcut olabilirmi? huh:

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Sezgin sen zaten akvaryumu resmen çorbaya çevirmişsin.Balık nasıl uğraşsın okadar kalabalıkla? :D

8. kemalguney01

kemalguney01

Sezgin sana ben de katılıyorum benim terör de diğer balıklarla hiç ilgilenmiyor dediğin gibi ve benim akvaryum sana dedikleri gibi çorba değil.Bu da oluyor ki onların tezi yanlış

9. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    Olcay Abi; kendin vermişsin cevabı zaten: Kalabalık ortamda sorun olmuyor. :D

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    İlginç :hink: Green Terör'ler sert balıklardır. Malawiyle besliyorsunuz ve bişey yapmıyor. Şaşırdım doğrusu.

Saygılar...

11. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    Hüseyin Usta; sen green terör besledinmi daha önce? :)

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hüseyin besledimi bilmiyorum ama ben yıllarca besledim Sezgin ;)

Ve halada beslemekteyim.Green terörler kendi boyunda yada kendinden büyük balıklara nadiren agresif davranır.Fakat bildiğin gibi green terörler aşırı büyür ve kendinden küçük balıklarıda hırpalar ;)
    Şuanda bende 5-6 tane green terör var ve bütün akvaryumlarımı boşalltığım için onları gene aynı boydaki yunusların arasına attım.Daha şimdiden akvaryumun huzurunu bozdular.Birde büyüdükleri zamanki halini düşün ;)

Bu benim green terörlerimden bir tanesi

Yani green terörler büyüdükçe agresifleşir ve kendi türü dahil,kendinden ufak balıklarla dalaşır.

13. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    Olcay Abi; dediğim gibi aşağı yukarı 2 yıl 1 çift olarak besledim. Bu arada erkek 30 cm, dişi ise 25 cm civarındaydı diye hatırlıyorum. Her ay yüzlerce yavru veriyorlardı. Hatta kendime ayırdığım onlarca yavrusuda yanlarındaydı. Senin resimdekiyle aynıydı yavrular. Anaçları kendi türlerinden başka balıklarla muhatap bile olmuyorlardı. Hatta birgün erkeğin ağızında bir balık görmüştüm. Eyvah dedim malawilerimden birini yedi. :hink: Ancak iyice bakınca ağzındakininde kendi yavrusu olduğunu gördüm. Akvaryumda 3-4 cm karışık malawilerinde bulunmasına rağmen.

14. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Kemal abi, Bu balık Mucevher soyundan gelme bir green teror dür.

15. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Özgür abi, Ben green terörü malavilerimin arasında büyütüyorum ve hiç bir şey yapmıyor.

5 Auratus
    2 Yunus
    2 Kadanga
    2 Ahli
    4 İmparator

Bu balıklarımın arasında hiç birşey yapamıyor aksine gidiyor bir deliğe gidip saklanıyor.

Sayfayı Paylaş