1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

izolasyon ile Ses Sorunu

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde sessegnon tarafından 28 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal
    Merhaba Arkadaslar;

Aklıma akvaryumun alt dolabına iceridisinde ister dış filtremiz olsun, ister sumpumuz olsun ses sorununu cözmek icin ''ses izalasyon maddesi'' ile kaplasak bir faydasi olur mu?

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: izolasyon ile Ses Sorunu

Ben sump'ın altına strofor koydum, motor sesini kısmen kesti, hafif uğultu var. Ses izolasyon maddesi dediğiniz şu tüplerle satılan köpük dolgu maddesi mi ?

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Ses izalasyonu için kullanabilinecek en iyi malzeme yumurta kolisi şeklinde veya prizma şeklinde olan süngerdir.

Ama dolap yapılır iken çift kat yapılarak araya izocam koyulursa o da keser ama sonradan ses kesilecek ise dolabı yukarıda görünen süngerle kaplayın.

4. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

Bunlar özellikler ses kayıt südütyolarında kullanılır. Ses yankı yapıp ses kirliliği oluşturmasın diye.

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

İlk başlarda yaptım sadece buharlaşan tuzlu suyu emdi hiç bir halta yaramadı .:heyo:

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Teoman abi haklı eğer sump bölümünde havalandırma iyi değilse emer. ben tek kapağa koydum herhangi bir buhar emişi veya nemlenme olmadı ama ses konusunda tek kapak olduğu için pek fayda görmedim komple dolabı kaplamam lazım.

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bunu yapan birisinde görmüştüm. Dolabın içini komple bundan kaplamıştı ve dışarıya 0 ses geldiğini belirtiyordu.

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Mustafa tüm sumpı kaplamıştı. Ses yalıtımından memnun du. Ancak koku ve havalandırma şikayeti oldu sistem çalışmaya başlayınca. Sebebi bu yalıtım malzemesi olabilir. Benim sumpım boş ve koku şikayetim yok zira.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

9. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Havalandırma ihtiyacı olan kapalı mekanlarda ses izolasyonunu sağlamak güçtür. Dış filtreyi bilmem ama sump var ise su buharını bir biçimde atmanız gerekiyor. Dolapda sadece dış filtre olsa dahi ısının yükselmesi gibi bir tehlike de sözkonusu. Havalandırma için delik açacaksınız ses için delikleri yok etmeniz lazım. Bu birbirine zıt iki işlem.

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Benim bahsettiğim arkadaşın sump'u yoktu sadece dış filtreydi. Sump etkisini bilemiyorum.

Sayfayı Paylaş