1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon akvaryum Videolu(Yardım)

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde karyolla tarafından 21 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    S.a arkadaşlar.Sonunda japon akvaryumumu hazırladım.

çeşme suyunu 3 gün beklettim.Bu arada dış filitre ve hava motoru açık. Toplam 1 i küçük,1 tane devasal:D ve 4 tane orta büyüklükte japon balıkları koydum.

Suyu koymadan önce kum konusunda gidip geldim.Sonunda koymamaya karar verdim.

Yanlız 1 tane beyaz renkli japon genellikle dipte yüzüyor.İleri geri geliyor bazen ortaya çıkıoyor ama hiç yüzeyegeldiğini görmedim.Bu balık diğer balıklara göre biraz daha halsiz gibi geldi ama hepsinin sağlığı çok iyi.Video ekledim ve ara sıra dönerken yan dönüyor ve düzeliyor.Devasal japon ise bütün akvaryumu kullanıyor ve ondada ara sıra dönerken yan yattığını görüyorum.Acaba şişmanlıktan mıdır?Ben dıştan bir sorun göremedim.Yem attığımda beyaz balık fişek gibi yeme gidiyor.Birde sizin yorumunuzu alayım dedim.Özellikle beyaz japon balığını video ya çektim.Yorumlarınızı bekliyorum.Sizce bir sorun var mı?

En çok korktuğum hava kesesinin patlaması.Bu balığın hava kesesi patlamış mıdır?Hava kesesinin patlaması ölümle sonuçlanıyormuş.

Video açılmazsa doğrudan adres: http://tinypic.com/r/2q2qxb8/5

[VIMEO]http://tinypic.com/r/2q2qxb8/5[/VIMEO]

iyi günler

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    İsmail bey, yeni tankınız hayırlı olsun.

Balıklarınızda sağlıklı görünüyor, beyaz balığın dışında, sanki sizin gözle göremediğiniz parazit var ve sürtünme hissi gibi geldi bana.

Kum koymamakla iyi etmemişsiniz bence. Japonlar kumu severler, ayrıyatende biolojik döngü içinde iyi bir meteryaldir kum. Genelde, akvaryum tabanına kum koymayan akvaristler, tabanda oluşması istenen yararlı bakterileri, filtre içinde oluşmasını sağlamak adına, filtrelerini çeşitli malzemeler ile destekleyerek, sık su değişimi yaparlar....

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Neden kum koymadığınızı anlamadım. Verdiğim kum hakkında hiç bir tereddütünüz olmasın. Kendi akvaryumumda da kullanıyorum. Muhatemelen Murat abiminde dediği gibi dış parazit var balıklarınızda. Bu yan dönmeleri onun için. Sürtünerek parazitten kurtulmaya çalışıyorlar.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklar sağlıklı görünüyor. Kum olsa daha iyi olur. Akvaryum yeni kurulduğu için yemlemeyi az ve dikkatli yapın.

5. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    İlgilenenler için teşekkür ederim.Hava keseciği patlamış olma ihtimali var mı.Peki ağırlıktan olma ihtimali var mıdır?

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bence sağlıklı görünüyor balıkların, yapmış olduğu haraketten dolayı, parazit olabilir, sürtünme hissediyor gibi.

Yüzme kesesinde bir rahatsızlık olsa, balığın ya tabanda, yada su yüzeyinde ters durur ve balığa hamle yaptığınız zaman, yüzme eğilimleri gösterip, tekrar ters döner.... Sizin balığınızda bu görüntü söz konusu değil......

7. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    içim rahatladı.Teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş