1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balığı Çöpcü Balığıma Vurmuş

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Uzman tarafından 29 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Uzman

Uzman

İsim:
    Ahmet Çalışkan
    Selam arkadaşlar,

Öncelikle Hepinize hayırlı Geceler.

45 Dk önce Akvaryuma bakdıgımda cöpcü balığımın...
    Yan yatmış bir şekilde buldum Ne yapacağımı birden şaşırdım ve ayrı bir karantina akvaryumuna aldım şu anda yaşıyor...
    Fakat ölü gibi suyun üstünde duruyor acil yardım ne yapmam lazım. Bildim kadar acık yaraya ilaç gibi şeyler pek fazla iyi gelmiyor
    Kendi elimle büyütdügüm yavru ölmesini istemiyorum ama nefes almakda zorlanıyor acil yardım bekliyorum Üstadlarımdan :(

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Japon Balığı Çöpcü Balığıma Vurmuş

Geçmiş olsun. Akvaryumdan bir fotoğraf görebilir miyiz? Hiç bir bilgi bulunmuyor akvaryuma ve balığın boyut vb dair.

3. Uzman

Uzman

İsim:
    Ahmet Çalışkan

Şimdi resim çekmem mümkün degil cünki kızımın odasında akvaryum. Fakat akvaryum 100 litre 5 japon 2 cüpcü 1 vatoz vardı ama işde bildiginiz gibi cöpcünün biri yaralandı şu anda karantina akvaryumuna aldım tek başına duruyor ama suyun üstünde zor nefes almakta, cünkü yarası biraz derin. İnşallah yaşar sabah ilk iş o japonu birine hediye etmek olacak.

4. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Geçmiş olsun.İnsanın onca zahmet çekerek gözü gibi bakıp büyüttüğü bir canlının birden bire bu tarz durumlara düşmesi çok can sıkıcı bir durum.Bir hafta içinde 15 tane cichlid balığımı teker teker yitirirken çektiğim ızdırap ve üzüntüyü anlatamam.İnsan çok üzülüyor.İyileşir umarım.

5. Uzman

Uzman

İsim:
    Ahmet Çalışkan

Temel abi ne yapmalıyım sizce ? yaralanma gibi durumunda hangi ilaç iyi gelir benim bildim acık yaraya kimyasal maddeler iyice zarar vermekde acaba bol havalandırma ve bir çay kaşıgı kaya tuzu atsam sizce dahamı iyi olur şu anda cök üzgünüm :( püfff

6. Uzman

Uzman

İsim:
    Ahmet Çalışkan

Sanırsam bu konuda bana kimse yardım edicek bilgiye sahip degil kendi yöntemlerimle iyi etmiye çalışcam ölürsede ne yapalım Ölüm haktır ve Allahdan gelen bişeydir Elimden geleni yapcam yaşaması için ölürse üzülürüm yapcak bişi yok sanırsam :(

7. Uzman

Uzman

İsim:
    Ahmet Çalışkan

Malesef Çöpcüm Öldü Acımız Büyük Akvarist Camiyası olarak Yasdayız :(:( Birazdan gitcem yeni komando çöpçü balıgı alcam :D:D:D BIKMAK YOK YILMAK YOK Akvarist dedigin bıkmaz usanmaz yılmaz Saglıklı Balıklar. Evet birazcık üzüle bilir :p

8. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Aslında bilgiye sahip olanlar var.Ancak senin ve benim gibi bir çok soru sorup anında cevap bekleyen bir çok kişi var.Onlar da yetişemiyor bir anda.Bir de resim olmadan fikir vermek çok zor.Görmeden verilecek tavsiyeler genelde tahmin üzerine oluyor ki o da bazen insanları yanlış bile yönlendirebiliyor.

Balık için üzüldüm.Ama dediğin gibi bu çok dramatize edilecek bir olay değil.Hepimizin başına geliyor.Olmasa elbet daha iyi ancak hayat bu işte.Bence o katil Japona yol vermek daha iyi olur :)

9. Uzman

Uzman

İsim:
    Ahmet Çalışkan

Çöpcü öldü ve japonun sonu ne oldu :D Tabiki başka bir arkadaşıma hediye ettim zaaa :D :D Katil Japon Balığı Gel gel :D :D :D :D

Sayfayı Paylaş