1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balığı Hastalığı Hakkında Bilgiler

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde KaRaaNKA tarafından 20 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. KaRaaNKA

KaRaaNKA

İsim:
    erdal unutmazsoy
    Japon Balığı Hastalığı Hakkında Bilgiler edinmeye ihtiyacım var. Benim 120 Litre akvaryumum var ve içerisinde 7 adet japon balığım var. Sorularıma geçeyim. Akvaryumda ısı 28-27 arası oluyor. Japon balığı hastalığına bu durum yol açar mı? Diger sorum ise bir Japon balığı 3 gün önce fark ettim sırt yüzgecinin hemen altında sırtının iki yanındada siyah leke çıktı. Sanki kir lekesi gibi. Sağlığı iyi gibi, yem yiyiyor, durgun değil hareketli bir balık. Bunda herhanği bir Japon balığı hastalığı mı mevcut acaba? Son sorumda ben tek yemle Japon balıkları besliyorum ve yem verme saatlerim değişiyor. Bir gün verdiğim saatler diger günle farklı. (günde 2 kez yemliyorum). Bu bir sorun açar mı?

Herkeze sağlıklı balıklar.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    27-28 derece ısı sorun yaratmaz. Oksijen bulunuyordur akvaryumda sanırım. Leke konusuna gelince fotoğraf eklemen iyi olur. Japon balıkları büyüdükçe bu tarz leker veya desenler olarak ifade edilebilecek şekiller çıkarabilirler. Hemen sorun Japon balığı hastalı olarak algılamak doğru olmaz.

Filtre sistemi hakkında da bilgi verirsen Japon Balığı Hastalığı Hakkında daha yararlı yönlendirmeler alabilirsin.

Düzenleme: 23 Haziran 2015
  3. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer
    Cevap: Japon Balığı Hastalığı Hakkında Bilgiler

Japon balıkları 21 derecelerde daha hoş vakit geçirirler. Gönül isterki 17 - 18 derecelere düşürelim fakat bu seferde biz üşüyoruz.

Suyu neden 27-28 lere ısıttınız? Başka ne tür canlı besliyorsunuz?

Başka bir canlı yok ise ısıtıcıyı devre dışı bırakarak işe başlayın lütfen. Yeminizin ve akvaryumunuzun fotoğraflarını paylaşırsanız biraz daha faydamız dokunabilir.

Haşlanmız bezelye, marul... Salatalık... Deneyebilirsiniz...

4. KaRaaNKA

KaRaaNKA

İsim:
    erdal unutmazsoy

Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız için. İç filtrem markasını bilmediğim için üzerinde yazanları yazıyorum kusura bakmayın: AC: 220v-240v 50 Hz 18W Qmax 1500 L/H Hmax : 0,8m bunlar yazıyor. baya bir hava veriyor akvaryuma yani oksijen sorunu yok gibime geliyor.(Siz daha iyi bilirsiniz tabi ki de) Kaloriferli evde kaldığım için ısı kendiliğinden o sıcaklıklara geliyor. Isıtıcı bile kullanmıyorum. Fotoğraf makinemi arkadaştan alınca bir video atarım daha iyi olur bana yardımcı olursunuz. Hatalarımı söylersiniz. Birde haşlanmış sebzeleri yemi verdikten sonra ara öğün gibi mi veriyoruz yoksa sade bir öğün mü veriyoruz.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Haşlanmış bezelyenin zarını temizleyerek haftada bir verebilirsin. Bu tarz ilave gıdaları günlük vermeye gerek yok ama haftada bir veya iki kez verebilirsin. Akvaryumunda önemli bir sorun görünmüyor ama fotoğraf eklediğinde daha detaylı yorumlar gelecektir.

6. EsDeLi

EsDeLi

İsim:
    Oktay AKIN

akvaryumda tek tür besliyorsuuz ısı fazla zaten son mesajınızda ısıtırıcıyı kulllanmıyorum yazmışsınız isabet olmuş yemleme konusunda tetra pond Kullanınız ve bir kaç çeşit yem daha alınız haftada 2 gün haşlanmış ıspanak verebilirsiniz sebze vermeniz balığınızın bağırsaklarını daha sağlıklı işlev yapmasını sağlar ve bazı yemlerde protoin yüksekse lekelerde oluşturabilir.siyah leke ye gelince eğer eğer yayılıyorsa mantar kapmış olabilir eğer öyle ise biyo teknik tekno fish süspansiyon diye ilaç var veya tetra aqua safe benim kullandıklarım.yayılıyorsa tedavisi ayrı tanka al iyotsuz kaya tuzu ve ilacı suya dökünüz ve filtreniz kapalı olsun ilk gün den sonra % 20 gibi suyunu boşaltıp dinlendirilmiş su koyup tedavi etmeye kalkışırsınız.. eğerki benekler yayılmıyorsa dört şeyden dolayıdır ya amonyak yanmasıdır veya boy atma evresindedir ( benim papağan cinsimde öyle oluyor ) veya bol protoinli beslenmedendir veya da son olarak boylamaya giderken desenleri çıkıyordur kalıcı ... gözlemlemelerinizi yapınız ve teşhisinizi doğru yapınız..

Sayfayı Paylaş