1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balığı Hastalıkları Sorunum Var

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Berkay tarafından 10 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Berkay

Berkay

Yer:
    Luleburgaz
    İsim:
    Berkay Kırbaş
    Japon balığı hasta arkadaşlar. Akvaryumumda 4 japon balığı var filtre kullanıyorum dün sularının birazını değiştirdim sabah bir balığım filtrenin hemen koşesinde yüzeye çok yakın bir şekilde duruyor parmağımla kaçırdım yine oraya geldi ve tekrar orada durmaya başladı şimdi hava taşını bağladım ne yapmam gerek acil

Unutmadan ben onceden 2 japon balığı besliyordum bunlarının yanına 2 tane dağa aldım ve bunlardan biri diğerlerini hiç rahat bırakmıyor çok hızlı yüzüyor ve hareket ediyor yardım

Çok üzgünüm ben bunları 1.5 yıl ufacık fanusta hiç bir şey kullanmadan hiç hastalık geçirmeden büyüttüm şimdi şu olaya bak :(

2. atlantis

atlantis

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Murat Yıldız
    Balıklarınız muhtemelen yeni gelenler yüzünden strese girmişler.Fakat diğer etkenleride araştırmak gerek.Acaba suyu dinlenmiş su ilemi değiştirdiniz.Klor oranı fazla olabilirmi?Yemlemeyi nasıl yapıyorsunuz?Çok yem vermiş su değerlerini bozmuş olabilirmisiniz?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. Berkay

Berkay

Yer:
    Luleburgaz
    İsim:
    Berkay Kırbaş
    Suyu dinlendirip koyuyorum klor oranı hakkında bir bilgim yok ama yemleme fazla olmuş olabilir yeni gelen balıklar 1 haftadır bu akvaryumda ilk başta onları alıştırmak için fazla yem atıyordum çünkü yüzeye gelip yemleri yemiyorlardı hep eski 2 balığım yemişti 2 günde alıştılar ama ondan sonra fazla yem atmadım günde 2 kere atıyorum

4. Berkay

Berkay

Yer:
    Luleburgaz
    İsim:
    Berkay Kırbaş
    ve yeni gelen balıklarımdan birisi geldiği ilk günden beri hep şu anda hasta olan balığımla ugrasıyordu onu kovalıyor v.b
    He Birde Balığım Hasta Olmadan Önceki Bir Fotosu ve onu rahat bırakmayan balığın fotosu var
    Beyaz Olan Sonradan Gelenlerden (onu rahat bırakmayan) Arkadaki ise şu anda hasta olan balığım
    İsterseniz şu anda hasta fotosunuda ekleyebilirim

5. atlantis

atlantis

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Murat Yıldız
    Akvaryumun bol miktarda havalanmasını sağlayın.Bir miktar suyu damacana yada iyice dinlenmiş suyla değiştirin.Yem oranını azaltın.Varsa karantina tankında yoksa bir kabın içerisine akvaryum suyundan bir litre kadar alın.Elinizde varsa metilen mavisinden4-5 damla damlatın.Daha sonra balığı bu karışım içerisine alıp bir kaç dakika bekletin.Daha sonra akvaryuma geri bırakın.Kuyruk ve yüzgeçlerde deforme durumu yoksa korkmanıza gerek yok muhtemelen düzelir.

YIKIKTEMO, Berkay ve Alparslan bunu beğendi.
  6. Berkay

Berkay

Yer:
    Luleburgaz
    İsim:
    Berkay Kırbaş
    Hemen yapıcam çok teşekkürler

7. Berkay

Berkay

Yer:
    Luleburgaz
    İsim:
    Berkay Kırbaş
    metilen mavisinden almaya gittim geri döndüm ve o sabahtan beri yüzeyde hep aynı yerde hareketsizce duran balığımdan eser yok akvaryumda dört köşe yüzüyor :)
    Yardımlarınız için yinede teşekkürler

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Belkide kabız olmuştu rahatsızdı,düzeldiğine sevindim geçmiş olsun,yem olarak neler veriyorsun...:)

9. atlantis

atlantis

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Murat Yıldız
    Düzelmesine sevindim.

10. Berkay

Berkay

Yer:
    Luleburgaz
    İsim:
    Berkay Kırbaş
    Tam Olarak İsmini Bilmiyorum şu fotodakiler kullandığım yemler sanırım çok yedi

Alparslan bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Resimden anlaşılmıyor ama yem fazla verme doyma hissi olmadığı için çatlayana kadar yer ve sonrada dışarı atılımla suyu bozar,onun için sık ver az az ver mesela günde üç sefer...:)

12. Berkay

Berkay

Yer:
    Luleburgaz
    İsim:
    Berkay Kırbaş
    evet kabız olmuş 1 gün sonra yan dönmeye başladı haşlanmış bezelye fln verdim şimdi daha iyi :)

Alparslan bunu beğendi.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İyi yapmışsın bezelye de bir sürü vitaminde var haşlanmış ıspanakta iyidir haftada bir sefer ver rengi bile daha canlı olur...:)

Sayfayı Paylaş