1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

japon balığı renk değişimi ve cinsiyet

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde polpozisyon tarafından 19 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. polpozisyon

polpozisyon

İsim:
    selim selim
    Değerli arkadaşlar

Japon balığım renk değiştiriyor? Neden olabilir? Kırmızı - Sİyah Oranda japonum da siyah renkler yok oldu? Bir bilgi rica etsek...

Birde japon balıklarında cinsiyeti nasıl anlarız? Erkek ve dişi balığın büyüklükleri aynı olabilir mi? Farklı mıdır?

teşekkürler

2. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Selim Bey öncelikle aramıza hoş geldiniz. Japon balıklarında kalıcı renklerin oturması iki yaşına kadar sürebilmektedir. Balıkların beslenmesi, renk yapıcı hormonlar, balığın yaşadığı akvaryum ölçüleri, ortamdaki taban malzemesinin ve arka fon kağıdının renkleri etken nedenlerdir. Önemsenecek bir durum değildir.
    Japon balıklarında benim bildiğim en doğru cinsiyet ayrımı, üreme çağındaki erkek balıkların solungaç kapaklarının üzerinde çıkan dikenimsi çıkıntılardır. Dişi balıklarda bu olay görülmez. Genellikle kovalayan ve karnı şiş olmayan erkek, kovalanan ve karnı çok şiş olan dişidir diye biliyorum. Büyüklük küçüklük aynı olabilir.

Ankaraguclu ve Alparslan bunu beğendi.
  3. polpozisyon

polpozisyon

İsim:
    selim selim
    Hüseyin bey teşekkür ediyorum. Dedikleriniz gibi endişeli bir durum yok, balıklar gayet sağlıklı.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş