1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balığı(Yemek Listesi)

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde karyolla tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    S.a Arkadaşlar ben yem listesi yaptım ve eğer onaylarsanız diğer japon balığı besleyenlere örnek olabilir.Araştırmam sonucu bu listenin çok sağlıklı olduğana karar verdim.Sürekli hazır yem vermenin sağlıklı olmayacağını düşünüyorum.Özellikle ıspanağı çok seviyorlar.Bu listeyi doğru birşekilde uygulayın, ne kabız olurlar, ne de hasta olurlar.

Pazartesi
    Hazır yem

Salı
    Ezilmiş maydonoz

çarşamba
    hazır yem

Perşembe
    Ezilmiş havuç

Cuma
    Hazır yem

Cumartesi
    Pişmiş ve ezilmiş bezelye

Pazar
    Aç bırakmanız.Sindirim sistemlerinin dinlenmesi için.
    Aç bırakmam diyorsanız,yukarıda saydıklarımın hepsini çok az miktarda birleştirip karıştırmak.(Maydonoz+havuç+bezelye ve ıspanak.)

Not:Miktarları balığın büyüklüğüne ve sayısına göre deyişir.Bunu siz ayarlayacaksınız.Dikkat edilecek nokta, aşırı beslemeyiniz.
    iyi günler dilerim.

Not2:Lütfen verdiğiniz yiyeceklerin GDO lu olup olmadığına dikkat ediniz.Bunu bilmek zor ama güvenilir yerden alışveriş yapmak gerek.

murer, cirol ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Liste güzel ama hazır yem veya ev yapımı yemlerin günlerinde bir porsiyonuda diğerlerine ayırabilirsin.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Pazar aç bırakmaya gerek yok listende cumartesi bezelye verdiğini yazmışsın buda balıkların sindirime yardımcı olacaktır.Yada pazar haşlanmış ıspanak verebilirsin

4. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    Aç bırakıp bırakmamayı çok düşündüm ama haftada bir bunu yapmak balığın rahatlamasını sağlayacak görüşündeyim.Pazara bir karışım ekleyebiliriz.Maydonoz+havuç+bezelye ve ıspanak.

5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Bence o listeye haftada bir mesela pazar günleri canlı yem veya kurutulmuş canlı yem ekleyebilirsiniz.Birde kuru yemleriniz 6-7 çeşit olmasını tavsiye ederim metabolizmalarının gelişmesi için saygılar.:ay:

karyolla bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş