1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon balığı Yemleri

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 3 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeRo-x7

  ZeRo-x7

  Mesajlar:
  997
  Yer:
  İstanbul/ Beykoz
  İsim:
  Murat Sarıoğlu
  Tetra Fin
  [​IMG]

  Ürün Özellikleri :

  Japon balığı gibi tüm tropikal süs balıkları için, gerekli besinleri içeren, biyolojik dengeyi koruyan, sağlıklı gelişim ve performans sağlayan, pul formda premium balık yemidir.Tüm tropikal balık türleri için kullanılabilir.Yüksek besin degeri olan deniz yosunu içerir.Besleyicidir ve hazmı kolaydır. Bağışıklığı güçlendirir.Tüm gerekli besinler ve vitaminleri içermektedir.Doğal renginin korunmasını sağlar.

  Ürünün İçeriği:Balık ve balık ürünleri, tahıllar, bitkisel protein ekstraktı, maya, yağlar, deniz yosunu, yumuşak ve sert kabuklu deniz ürünleri, şeker, vitaminler, lesitin, sitrik asit, karnitin, doğal renklendiriciler ve doğal koruyucular.

  Tetra Goldfish Japon Balığı Yemi
  [​IMG]

  Iz elementler gibi tüm gerekli besinleri ve kas gelistirici maddeleri içerir.
  Canliligi, dogal renklerin gelisimini ve hastaliklara karsi direnci arttirir.
  Stabilize edilmis vitamin C içerir.

  İçindekiler:
  Balık ve balık yan ürünleri, tahıl, maya, bitkisel albümin ekstratı, yumuşakçalar ve kabuklu hayvanlar, yağlar, algler, şeker.

  Garanti Analiz:
  Ham Protein: %42,0
  Ham Yağ: %11,0
  Ham Lif: %2,0
  Ham Kül: %10,5
  Su: %6,5

  Katkı Maddeleri:
  Vitamin A 29100 IE/kg, Vitamin D3 1820 IE/kg, Vitamin E 120 mg/kg, L-askorbil-2-polifosfat 352 mg/kg, Lesitin, Limon aitsi. AB katkı maddeleri ile renklendirilmiştir. AB'de izin verilen antioksidant katkı maddeleri ile renklemndirilmiştir.

  Tetra TetraAniMin Energy
  [​IMG]

  apon balıkları için, gerekli besinleri içeren, biyolojik dengeyi koruyan, sağlıklı gelişim ve performans sağlayan, granül formda renklendirici balık yemidir.Balığına temel yemin haricinde daha fazla enerji sağlar.Tüm japon türleri için kullanılabilir.Yüksek besin degeri olan deniz yosunu içerir.Besleyicidir ve hazmı kolaydır.Bağışıklığı güçlendirir.Hastalıklara karşı direnci arttırır.Tüm gerekli besinler ve vitaminleri içermektedir.Doğal renginin korunmasını sağlar.

  Yemin İçeriği;
  Balık ve balık ürünleri, tahıllar, bitkisel protein ekstraktı, maya, yağlar, deniz yosunu, yumuşak ve sert kabuklu deniz hayvanları, şeker, vitaminler, lesitin, sitrik asit, karnitin, doğal renklendiriciler ve doğal koruyucular.

  Sera Goldy
  [​IMG]

  Akvaryum ve havuzda bulunan tüm japon balıklarının günlük beslenmesi için pul yem. Japon balığı daha az proteine fakat tropikal balıklara nazaran daha kolay sindirilebilen karbonhidratlara ihtiyacı vardır. Buğday tohumu içeren sera goldy® bu nedenle akvaryum ve havuzda beslenen soğuk su balıkları için idealdir. Balıkları sonbaharda ve ilkbaharın başlarında sera goldy® Ne beslemek balıkların kış uykusuna yatmadan önce ve sonrasında güçlenmesini sağlar.

  Sera Goldy Color
  [​IMG]

  Japon balığı ve tüm soğuk su balıkları için granül yem. Japon balıklarının göz alıcı renkleri güçlenir.

  Sera Goldy Royal
  [​IMG]
  Japon balıkları genellikle suların derin bölümlerinde beslenmeyi tercih eder. Granül yem olan sera goldy® Royal zengin spirulina içerikli ve yüksek kaliteli bir yemdir. Fosfat oranının düşük olması sayesinde yosun oluşumunu azaltır.

  Tropical Goldfish
  [​IMG]

  Japon balıklarının ve genç koilerin günlük beslenmeleri için yüzen formda süper renklendirici çubuk yem.
  Doğal kaynaklardan özenle seçilmiş içerikler ,Japon ve Ko balıklarının beslenme ihtiyaçlarını tam olarak karşılar ve onların mükemmel kondisyona ulaşmalarını sağlar.
  Astaxanthin,kırmızı ve altın renkleri geliştirir.Beta Glucan ve mayalardan elde edilen doğal dengeleyiciler ve stabilize Vitamin C bağışkanlık sistemini güçlendirirler

  İÇERİĞİ: Deniz ürünleri,mayalar,sebzeler,soya proteinleri,tahıllar,balık ve balık proteini konsantresi,yumuşakçalar ve kabuklular,plankton,bitkisel ve hayvansal yağlar,glukoz,lesitin, L-lysine mono-hydrochloride,özel seçilmiş vitaminler,mineral
  tuzları ve elementler, AB standartlarının izin verdiği oranda renklendiriciler ve koruyucular

  GARANTİ ANALİZ: Ham protein min. 44.8%,ham yağ (min-max). 7,3-12,3%,ham selüloz max. 3.8%,Ham kül max. 7,1%, nem max. 11.0%.
  Vitaminler (Beher kg): vit. A 31 000 IU, vit. D3 1 980 IU, vit. E 120 mg

  Kaliteli yemlerle besleyelim lütfen balıklarımızı sağda solda marketlerde ,alışveriş ,yerlerinde poşet içinde bir liraya, satılan yemlerle değil kendini ispatlamış kaliteli markalı yemlerle beslemek en doğrusudur. Sizde bu konu altında bildiğiniz kaliteli yemler varsa ekleme yapabilirsiniz, Japon balıkları diğer torpikal balıklardan farklı beslenme ihtiyaçlarına sahiptirler. Tropikal balıklar genellikle protein öncelikli beslenirler. Fakat japon balıkları proteinden ziyade karbonhidratlara ihtiyaç duyarlar.Japon balığı için üretilen yemlerde karbonhidratların bolca bulunması gerekmektedir. Yani kısacası arkadaşlar, yukarıdaki sebeplerden dolayı japon balıklarına düşük proteinli ve yüksek karbonhidratlı yemler vermek gerekiyor tabi bunun yanında sprulina içerikli yemleride unutmayalım onlarıda verebilirsiniz balıklarınıza haftada bir kez su piresi verirseniz afiyetle yerler:).
   
  jashua bunu beğendi.
 2. methapor

  methapor

  Mesajlar:
  505
  İsim:
  Polat
  Cevap: Japon balığı Yemleri

  Japon balıkları ve koilerin midesi olmadığı için doyma hisside yoktur bundan dolayı bence en zor beslenen balıklardır.
   
  jashua bunu beğendi.
 3. ZeRo-x7

  ZeRo-x7

  Mesajlar:
  997
  Yer:
  İstanbul/ Beykoz
  İsim:
  Murat Sarıoğlu
  Cevap: Japon balığı Yemleri

  Doğrudur doyma hisleri yoktur, ama en zor beslenen balık olduğuna katılmıyorum.
   
 4. penqun

  penqun

  Mesajlar:
  651
  İsim:
  Haktan KAYACAN
  Cevap: Japon balığı Yemleri

  Murat abinin dediği gibi en zor beslenen balık olduğuna bende katılmıyorum,evet doyma hisleri yoktur.Polat abi bunun nedeni japon balığı her zaman sanki açmış gibi görünür.Sizi aldatmalarına izin vermeyiniz.Günde en fazla üç defa balığınızın birkaç dakikada içinde tüketebileceği kadar yem veriniz haftada bir gün diyet uygulamanızı tavsiye ederim.
   
  methapor ve ZeRo-x7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş