1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balığım Acil Lütfen bakın

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Emreymn tarafından 23 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

1. Emreymn

Emreymn

İsim:
    Emre
    Sabah kalktığımda balığım yan bir şekilde suyun dibindeydi hemen suyunu değiştirip boş bir kaba aldım takla atarak yüzmeye başladı sonra biraz kendine geldi ama hemen kendini yan çevirip yerde yatıyor balığım 3 4 yıldır benimleydi ne olduğunu anlayamadım burun delikleri kalkık gibii duruyor bir de.. ne yapmalıyım

2. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Balığın yaşama ortamı hakkında daha fazla detay verebilirmisiniz? Bir de mümkünse foto bu şekilde yorum yapmak yanlış olur

3. Emreymn

Emreymn

İsim:
    Emre
    İlginize teşekkür ederim fanus içindeydi şimdi alıp bi leğene tatlı su koydum oranın içine koydum.
    Dokunduğumda hareket ediyor ama takla atarak yüzüyor biraz sonra da duruyor
    https://imgyukle.com/i/kZgUeP
    https://imgyukle.com/i/kZg2XN

4. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Faunus hiç bir canlının tadmaması gereken bir hapishanedir. Bu konuda forumumuzda onlarca yazı mesaj mevcut. Lütfen canlının ihtiyaçları olan yaşam alanını kendisine sağlayıp öyle besleyelim. Sadece hayatta olması nefes alması sağlıklı bir yaşam sürdüğünü göstermez.

Balık muhtemelen hava keselerini patlatmış. Muhtemel sebebi fazla yemleme yada aşırı korku. Yapılabilecek bir müdahale şimdiye kadar duymadım. Varsa da ben bilmiyorum.

Lütfen Canlıları araştırarak alalım. Önce alıp sonra sormayalım. 3 yıl beslemiş olmanız doğru yolda olduğunuzu göstermez. Sizi kınamıyor yada eleştirmiyorum yanlış anlamayın lütfen. Sadece doğru yolu bulmanız İçin teşvik ediyorum. Keyifli hobiler dilerim

Emreymn bunu beğendi.
  5. Emreymn

Emreymn

İsim:
    Emre
    Pek bir bilgim yok küçükken almıştım zaten o kadar hala yaşıyordu. Ölecek mi yani yapılabilecek bir şey yok mu

6. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Görünen o maalesef ama aksi bir durum varsa ben teşhisi yanlış yapmışsam üzgünüm. Şu verilen bilgilerden anladığım bu.

Sayfayı Paylaş