1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balığım Bir Tuhaf

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde t.akydn tarafından 17 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. t.akydn

t.akydn

İsim:
    t.akaydin
    Merhabalar..
    Iki yildir fanusta beslediğim 3 tane sevimli japon balığım var,bu kadar uzun süre yaşiyacakları aklıma gelmezdi doğrusu.yalniz bu aralar bir tane balik dikkatimi çekiyor,diğer baliklardan genelde ayri yuzuyor,sanki yerdeki taslarin arasina girmeye calisiyor ve nedense kuyrugu surekli yukari kalkiyor,balik sabit duramiyor.belkide kuyrugun havaya kalkmasindan taslara artik tutunmaya mi calisiyor bilemedim acikcasi,artik bi cozum gerek diye dusunuyorm,belkide hastadir.aklimdaki soru isaretine bir aciklik getirebilirseniz cok mutlu olurum..

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Büyük ihtimal yaşlanmıştır, balıkları fanusta değil de tam teşekküllü bir akvaryumda beslerseniz çok iyi olur...

3. t.akydn

t.akydn

İsim:
    t.akaydin
    Epey buyuk bir Akvaryum almistim,ama ozamanlar nedense bir baligim olmustu nedenini bilmeden,bende tekrar fanusa aldm baliklari.ben bu baliklari aldigimda cok miniklerdi daha,2sene gecti aradan,yaslanmis olcagini sanmiyorum ama,gercekten bilemiyorum..

Ekli Dosyalar:

4. t.akydn

t.akydn

İsim:
    t.akaydin
    Sizce nasil bir hastaligi veya sorunu olabilir ki. Ben bu balik bakimindan gercekten pek anlamadigim icin soruyorum. Niye aldiniz ozaman baliklari derseniz,hediye geldiler,baligi bu halde gormek benide uzuyor inanin ki, umrumda olmasa buraya uye olup yazmazdım zaten.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yüzme kesesi problemleri olabilir, kabızlık yüzme torbalarının fonksiyonunu etkileyebilir, kabızlık aşırı beslemeden veya önceden ıslatılmamış balığın karnında şişen kuru yemden kaynaklanabilir, yada büyük ihtimal su değerleri iyi değil acil su değişimi derim...

6. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Buyuk akvaryuma geçince balık şoka girdiğinden olmuştur.O balıkları buyuk tam teşekkurlu bır akvaryuma alırsan herhangı bir hastalıkla karşılaşmassın.Benim japonum 2 yıl yaşasaydı bende onu mutlu edebilmek için en az 70 cm bır akvaryuma alırdım.Ayrıca hızlı buyumemısler.100 litre bi tankta baksaydın şimdiye avuç kadar olmuştu o balıklar.

7. izzet

izzet

İsim:
    izzet ünal
    Zaten fanusta besliyorsunuz iki yıl gerçekten iyi dayanmışlar ama öyle gözüküyor ki artık ömrünü doldurmuş.

8. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Ömrünü doldurmamış.Bir japon 20 yıl yaşayabilir.Ancak akvaryumda doğasını aynı tekrar edemediğimiz için bu ömür 5-7 yıla duşmekte.O balığın durumu iyi bakılmadığından dolayı oluşmuş.Duzelirmi bilmem ama bence 100 litre bir akvaryuma geçmekte fayda var.

9. Axe Rider

Axe Rider

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Onat Kurt
    Eğer yaşlanma degilse sindirim sorunu olabilcegini dusunuyorum. Fazla yemleme ya da yem secimi etkili olmus olabilir. Arkadaslarin akvaryuma geçmeniz hakkindaki tavsiyelerine sonuna kadar katilmakla birlikte sonuçta 2 yıl böyle yasadıysa sorun bu olamaz diye dusunuyorum. Fanusta şu dengesi çok kolay bozulur. 3er gün arayla yüzde otuz şu değişimi yapmayı da deneyin

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş