1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balığım Hasta

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Nalan tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Nalan

Nalan

İsim:
    Nalan
    Merhaba arkadaşlar benim japon hasta bu hastalığın ne olduğunu bilen var mı?

photo0536.jpg photo0535.jpg

2. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Resimler çok net bişi söyliyemiyorum ama büyük olasılıkla mantar.İlk önce suyunuzu stabil hale getirin mantarsaeğer açık olan yaralardan sudan kaynaklanarak bulaşan bir hastalıktır.Filtre temzliği,hacim durumu,balık sayısı,oksijen durumu,yem kalitesi ve tüketimi bunları irdeleyin nedenler buralardan başlıyor. Filtrenizin içindeki sünger elyaf nevarsa sıcak ve bol tuzlu suda yıkayın akvaryumuzun suyu değiştirin ve kaya tuzu kullanın akvaryumunuzda vatoz midye bitki yoksa,Japon balıkları oksijeni çabuk tüketirler,suyu çok çabuk kirletirler gerek dışkı gerek mukozadan salınan sıvı ve kalan veya kalitesiz yemlerde suyu çok çabuk bozabilirler bu hacim ve balık sayısıyla da bir birini takip ediyor. Su değişim ve tuz tedavisini uygulayın geçmezse eğer mycopur ilacı kullanabilirsiniz etkili bir çözüm yolu tabi çok ilerlememişse kurtulma şansı herzaman yüksektir.

YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
  3. Nalan

Nalan

İsim:
    Nalan
    Çok teşekkür ederim bunu denerim

4. Nalan

Nalan

İsim:
    Nalan
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bulunduğu şartların durumu nasıl? Hacim, oksijen, filtre, su değişimi nasıl yapılıyor vb?

Görünen kum yapılan yemlemeyi kaldıracak biyolojiyi kaldıracak yapıda değil ve aralarında çok da yem kalabilir. Su kalitesine bağlı olduğuna şüphe yok. Biraz daha ortamla ilgili bilgi gerekli.

6. Nalan

Nalan

İsim:
    Nalan
    Her 20-15 günde tamamen akvaryum temizliyorum .İki tane yeni balık aldık tan sonra biri hastalandı ona ayrı aldım .Sonra da bu balık hastalandı.Mikofish kullandım ama geçmedi. beyaz benek olabilirmı acaba.İlginiz için teşekkür ederim.

7. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Beyaz benek değil bu çünkü pamuksu şeklinde,beyaz benek leke gibi düşünün kabartısız.Tuzlusu banyosu yaptırın iki bardak suya 2 tatlı kaşığı kaya tuzu ekleyin balığınızı kepçele bu suyun içinde 5 saniye kalıcak şekilde 3 defa tutun her seferinde tatlı suyla temas ettirin balığınızı bu tedaviyi üç gün uygulayın bu sayade açık yaraları varsa oralara bulaşmadan önlemiş olursunuz mantar içinde kullanılan bir yöntemdir.Temel abi sölemeiş zaten kumunuzu değiştirebilir yada kullanmaya bilirsiniz.Tamamen dışkı yem artıkları rahatlıkla kumun arasında kalıcaktır.Suyunuzu her hafta değiştirin japon balığı için 15-20 gün uzun süre heleki küçük litrelerdese çok çabuk suyu kirletirler çünkü.

Alparslan bunu beğendi.
  8. Nalan

Nalan

İsim:
    Nalan
    31-32 lt akvaryum 4 tane japon var

9. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Hafta 1 kere filtre akvaryum bakımı yapsanız yeterli olur sonuçta bu hayvanlar iç organ sistemi diğerlerinden farklı yediğini hemen dışkı olarak atıyor çabuk kirleniyor 15-20 çok uzak her hafta yapsanız iyi olur.Dediğim gibi tuz banyosu yaptırıp ve kum sorununu ortadan kaldırdınızmı bir daha böle bir şey olmaz inşallah

Sayfayı Paylaş