1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon balığım su yüzeyinde

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde under7 tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. under7

under7

İsim:
    umut e.
    Arkadaşlar 65 litre akvaryumumda 5 adet japon balığı besliyorum, iç filtre var , ilçc olarak sadece tuz atıyorum. 7-10 günde dip cekimi %20-30 su değişimi iç filtre temizliği yapıyorum.
    Belirti:
    japon balıklarımdan bir tanesi gece itibariyle su yüzeyinde durmaya başladı. şöyle anlatayım akşamüstü birşey yoktu, fakat az önce baktığımda bir terslik olduğunu hissetim balığı biraz izledim. balık sadece hareket ettikçe su içinde kaliyor. hareketi bıraktığı an sanki suya batmayan bir cisim gibi su yüzeyine çıkıyor. yüzdükçe problem yok ama kendini serbest bıraktığında hemen su yüzeyine çıkıyor. yüzmekten yoruldu sanırım 10 dk'dır su üstünde. sizce sorun nedir ? yardımcı olursanız tesekkur ederim.

not: tatile gideceğim için diy yem makinesi yaptım kendimce. onunla uğraşırken. yem verdimmi vermedimmi hatırlamıyorum.bugun biraz dalgındım. aksam normal yemlememi yaptım sonra.fazla yem vermiş olabilirim. bu yüzden midesi şişmiş ve bu yüzden böyle davranıyor olabilirmi ?
    Ayrıca su değişimini bugün yaptım.

Sayfayı Paylaş