1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balığım

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde akvaryumcu_kadir tarafından 2 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. akvaryumcu_kadir

akvaryumcu_kadir

İsim:
    kadir kayış
    Daha yeni bir balığım öldü. bakıyordum birden yere düştü ve can çekişerek öldü, akvaryumda plastik bitkiler vardı, daha yeni çıkardım. yarında suyunu değiştireceğim. Japon balıklarının ölmemesi için ne yapmam gerekir, japon balığı bakımı için tavsiyeleriniz nelerdir?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Geçmiş olsun...

3. akvaryumcu_kadir

akvaryumcu_kadir

İsim:
    kadir kayış
    Ölmemeleri için ne yapabilirim?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi çok basit onların yaşadığı ortamı şartları onlara vermen yeterli...

İSYAN bunu beğendi.
  5. akvaryumcu_kadir

akvaryumcu_kadir

İsim:
    kadir kayış
    Nasıl ne koymalıyım gemiler taşmı yoksa canlı bitkiler mi.

6. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Canlı bitkiler koymalısın.

7. akvaryumcu_kadir

akvaryumcu_kadir

İsim:
    kadir kayış
    canlı bitkileir nerden ulaşabilrim ve fiyatları ne kadardır

8. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Petshoplardan bulabilirsiniz.Veya etrafınızdaki hobicilerden de bulabilirsiniz.Sahibinden.com da araştırabilirsiniz.Fiyatları değişmektedir.1 lirayada var 15-20 liraya
    var.Sahibinden Akvaryum Canlı bitki diye aratın.Şehirinizi girin ve sonuçlara bakın.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 19 Haziran 2015
  9. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Akvaryum Kaç Litre Kadir abi ? Kaç adet balığın var ? filtrasyon ve ısı ne durumda ? bir resim eklersen daha iyi yardımcı oluruz.

egouard bunu beğendi.
  10. akvaryumcu_kadir

akvaryumcu_kadir

İsim:
    kadir kayış
    58 lt 11 japon 1 vatoz 2 çöpçü tek hava motrum var ısıtıcımda var 22 derecede

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle geçmiş olsun. Hava motoru yeter abi, diğer balıklar olmasa oda sıcaklığı japon balıklarına yeterli gelir. Isı da iyi şu an için . Japonlar kumu ağızlarına alıp tükürmeyi severler. Doğal kum alıp 1-3 mm kalınlıkta akvaryum tabanına serebilirsin. Anubias gibi kayaya veya kütüğe bağlanan fazla ihtiyacı olmayan bitki ekleyebilirsin. Akvaryumun fotoğrafı olsa daha iyi fikir sahibi oluruz foto eklersen güzel olur. Filtre yoksa bir iç filtre alabilirsin hava ve temizlik ihtiyacını karşılar.

Ankaraguclu bunu beğendi.
  12. akvaryumcu_kadir

akvaryumcu_kadir

İsim:
    kadir kayış
    ben daha 13 yaşındayım kum almak isterdim ama babam çamur olur batırır diye korkuyo aldırmıyor

veysel bunu beğendi.
  13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kadir 44 yazınca ben de sena abiiii dedim.:D Öyle çamur olacak bir durum yok, doğal beyaz kum al yıka akvaryuma koy. Çöpçü balıkları tertemiz yapar akvaryumun kumunu merak etme.

14. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    58 litre bir akvaryuma okadar balık çok fazla japon balıği tanesi başına 20 litre su düşmekte

15. pınaristanbul

pınaristanbul

İsim:
    pınar özcan
    CAM00942.jpg CAM00945.jpg Balıklarım dünden beri bu haldeler ölmüyorlar da ne yapmalıyım daha alalı 2 gün oldu bir tanesinin üzerinde beyaz lekeler var kuyruklarında açılmalar var. Herşeye dikkat etmeme rağmen bundan önceki balığımda öldü

16. akvaryumcu_kadir

akvaryumcu_kadir

İsim:
    kadir kayış
    Öncelikle Geçmiş Olsun Bunlar Sizin Dediğinize GÖRE beyaz BENEK hastalığı Varmış Bunlar En YAKIN Günde OLÜRLER bence öldükten sonra suyunu temizle 2 tane Balık Yada 3 tane alsan yeterli ama istediğni balığı alamassın Yaşayan vardır yaşamyan vardır

17. pınaristanbul

pınaristanbul

İsim:
    pınar özcan
    bugün 3ü de öldü hala neden ölüyorlar anlamış değilim çok üzücü. başka ne balığı almalıyım japon aldım hep hiçbiri de yaşamadı :(

18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öncelikle geçmiş olsun, akvaryumunuzu ve nasıl kurulduğunu bilmiyorum japonlar öldüğüne göre başka balıklarda ölür, o yüzden bir konu açın akvaryumu baştan kuralım sonrada istediğiniz balığı ekleyin yaşasın...:)

pınaristanbul bunu beğendi.
  19. pınaristanbul

pınaristanbul

İsim:
    pınar özcan
    çok teşekkür ederim yeni bir konu açtım yardımlarınızı bekliyorum...

Sayfayı Paylaş