1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon balığım

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde GLsüm tarafından 2 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. GLsüm

GLsüm

İsim:
    GLsüm Şahin
    Yeni japon balığı almıştım oda beyaz beyaz boncuklar çıkartmış araştırdım yumurtalarıymış baktım onları yiyor hemen aldım akvaryumdan ve fanusa koydum şimdi akvaryumda sadece yumurtalar duruyor babam bir arkadaşından öğrenmiş yumurtaların döllenmesi için erkek japon balığına ihtiyacımız varmış onu aldım şimdi sadece akvaryumda ikisi duruyor annesini de yanlarına alıyım mı ? bide sizce yumurtalar balığa döner mi akvaryum sürekli sıcak kalmıyor.

CAM01233.jpg CAM01198.jpg CAM01210.jpg CAM01232.jpg

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gülsün hanım öncelikle hoş geldiniz. Balıklar yumurtladıktan sonra erkek yumurtaları döller ancak sizde erkek yok sonradan almışsınız. Eğer erkek üremeye hazır değilse yumurtaları döllemez. Yumurtalar beyazlamış olması lazım döllenmediği için maalesef bu şekil bir beyazlık varsa yavru alamazsınız. Durum bu şekilse bence erkekle dişiyi akvaryuma koyup beklemek en iyisi.
    Tekrar yumurta alacak olursanız erkek dölledikten sonra balıkları akvaryumdan almanız gerekir 20 derece ideal üreme sıcaklığıdır.

GLsüm bunu beğendi.
  3. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Akvaryum portalına hoşgeldiniz.Tankınızın litrajı japon balığı beslemek için yetersiz.Değiştirme imkanınız yoksa en azından şartlarını iyileştirebilirsiniz.Tabanda bulunan kabuk plastik tüm ıvır zıvırı çıkartıp iki üç cm kadar ince kum serin.Su değişimi ve Filtre temizliğini sık yapın.Filtreyi kesinlikle musluk altında yıkamayın akvaryumdan değişimde çıkan suyla yıkayıp hızlı bir şekilde yerine takın.Amaç yıkama sırasında filtre süngeri üzerindeki bakterilerin en az kayıpla tanka geri dönmesini sağlamak olmalı.Suyuda damacana kullanırsanız daha sağlıklı olur, haftada %10 değişim yeterli olacaktır.

GLsüm bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz, yazılanlara katılıyorum ve bir daha ki sefere yavru almanızı dilerim...

GLsüm bunu beğendi.
  5. GLsüm

GLsüm

İsim:
    GLsüm Şahin

Öncelikler Teşekkür Ederim. Bende yumurtladıktan sonra erkek, balıklar çıkana kadar duruyo diye biliyordum erkek balık biraz küçük döller mi bilmiyorum 25 gün sonra gene yumurtlar diye duydum inşALLAH yumurtlar ama akvaryum 20 derece kalmıyor surekli soğuyo nasıl ısısını sabitlerim?

veysel bunu beğendi.
  6. GLsüm

GLsüm

İsim:
    GLsüm Şahin

Ben akvaryumu alırken zaten yanında kumu verdiler ama sonradan duydum ki kumlar genelede balığı zehirliyormış bide kum koyarsam nasıl temizleyebilirim ki zor olmaz mı? ayrıca onlar ıvır zıvır değil balığın akvaryumu güzel görünsün diye kullandığım süsler ve balıklar çok seviyo sürekli onlarla oynuyor :)

7. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Gülsüm hanım güzel görünmesi sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor.Bir canlı beslediğinizi düşünürseniz önceliklerinizin farklı olması gerekiyor.Rengarenk kumlar yerine doğal mercan kırığı yada silis kullanırsanız salınım yapmaz.Tabanda ki güzel görünene kabukları bir oynatın yerinden bakın altında neler birikmiş.25 w lık bir ısıtıcı ısıyı sabitler.Balıklar kabuklarla oynamaz aralarına dolmuş ve yakın zamanda amonyak patlamasına sebep olabilecek yem artıklarının peşindeler.

8. GLsüm

GLsüm

İsim:
    GLsüm Şahin
    Kumu denerim belki Her şey için saolun :)

Sayfayı Paylaş