1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

japon balığının kuyruğundaki siyahlık

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ender tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ender

ender

Merhaba,

Ben daha 2 gün önce 2 tane japon balığı almış acemi biriyim. Japonları alıp eve geldiğimde birinde kuyruğunda siyahlıklar gördüm hatta sanki kopuyor gibide yane kuyruğu tam değil gibi altta ve üstteki yüzgeçlerindede var. bu bir hastalıkmıdır ?

2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Resmini ekleyebilir'seniz balığınızın daha çok yardımcı olabiliriz. saygılar:gif

.........................

Mesaj Düzenleme 3

3. ender

ender

şu anda fotoğraf koyamıyorum fakat akşam çekip koyabilirim. balıkları alalı nerdeyse 1 hafta olacak henüz bir sıkıntı yok. bazıları kanlanma diyor balıktaki siyahlıklar için. akvaryumcuya gidip durumu söyledim kanlanmadır dedi ve 30 saniye tuzlu suya koy geçer dedi. dün denedim bakalım ne olacak.

4. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Benim balıklarımda da olmuştu ve malesef ölmüştü.Ben de bununla ilgili portala konu açmıştım ve nedenin suyun kirliliği ve ışık yetersizliği olduğunu öğrenmiştim.Hatta benim balığımda bu hastalığın gittiğini düşünmüştüm yani balığın kuyruğundaki siyahlık gitmişti ama gittiği yerler parçalanmış ve tel tel olmuştu ve o gün balık ölmüştü.Sana tavsiyem akvaryumunun dengesini bozma ve ışığı kontrollü aç daha balıklarıımda böyle bir şey olmadı akvaryumun dengesini bozmayınca ve ışığı düzenli yakın.İnşallah faydalı olabilmişimdir.

Saygılar.....

5. ender

ender

ft25 çok teşekkür ederim bilgilerin için.
    fakat balığı aldığımda öyleydi. alırken farketmemiştim eve gelince gördüm. ayrıca bir akvaryuma sahip değilim fanusta besliyorum. en yakın zamanda bir akvaryum almak istiyorum. herhengi bir yavaşlık, durgunluk yok balıklarda.

6. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Balıklarınızı o fanustan almanız ve en az 30 lt lik 1 akvaryuma koymanız gerekir.Benim balığımında kuyruğunda alırken vardı.Dediğin uygulamaları yaparsanız bir sorun kalmayacağını düşünüyorum.

7. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT

Özetle: Japon balıklarında zaman zaman kısmî ya da tamamen renk değişmeleri olabilir ve normaldir. Siyah japonlar sarı ya da kırmızıya dönebilir. Renkli japonlarda siyah lekeler, desenler çıkabilir. Balığınız böyle bir değişim esnasına ölmüşse sorun renk değişiminde değil alakasız bir nedenden kaynaklanıyordur, sadece denk gelmiştir. Saygılar.

Sayfayı Paylaş