1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balığından Tesadüfen Yavru Alma

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Alparslan tarafından 7 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tül kuyruk japon : Çok sevdiğim balıklarımdan yavru almak istiyordum. Ama mümkün olmuyordu büyük akvaryum gerekiyormuş ve bunların obur olup kendi yumurtalarını yediğini okumuştum,açıkçası ümidim yoktu.
    Bir gün başka tür balık beslemek için ikinci akvaryumu kurmuştum içinin dizaynını yapıyordum japonların bulunduğu akvaryumdan bitki aldım ve yeni akvaryuma ekledim,suyun hazır olmasını bekliyordum bir hafta on gün sonra bir baktım ki ufak ufak canlılar içinde yüzüyor,şok oldum daha sonra anladım ki japon akvaryumundan aldığım bitki ile beraber geldiklerini. Sevincimi tahmin edemezsiniz,tam olarak 55 taneydiler,acemilik nedeniyle ileri ki dönemde 33 tane yavruyu büyüttüm. O yaptığım akvaryum otomatikman onlara kaldı, mecburen devam ettiğim öbür akvaryumu mu kurdum. Hani bir ara yedi tane akvaryumum olduğunu yazmıştım nedenlerden biride böyle başladı. Bu olayı yaşadığım zaman 13 yaşındaydım...

Akvaryumun üstünde de güzel kaplumbağam Yaprak var

Sayfayı Paylaş