1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balığından Yavru Alma Hayali

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Burak23 tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    Merhaba;
    Ben balık beslemeye ilk japon balığı ile başlamıştım fakat sonra birçok tür değişikliği yaptım...Şimdi tekrar 100 litrelik tankımda japon balığı beslemek istiyorum...Kaç tane besleyebilirim? Bir de yavru almak istiyorum...Yavru nasıl alınır? yıllarca beslememe rağmen kendileri yavru yapmıyorlar....Birkaç sitede de elle karnına bastırmak vb. gibi şeyler gördüm...

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Burak bu ne hız ? Daha 2-3 hafta önce tropheus almıştın :)

Bak Furkan arkadaşımız japonlardan yavru alıyor. Yavru almak istiyorsan Furkan kardeşimizin başlıklarını tek tek okuman gerekli ;)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  3. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    Fatih Kardeşim, annem kileri bana verdi, burda ne yaparsan yap dedi...Bende orayı küçük bir akvaryum odası yapmak istiyorum, 4 Ana tank olacak, 1 tank Frontoza, 1 tank Tropheus, 1 tank Yunus vb. 1 tank da japon veya canlı doğuran olmasını istiyorum...Bakalım artık yavaş yavaş bu hayalimi oluşturucam...Gelişmeleri paylaşırım...

4. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Ben size kesinlikle ve kesinlikle son akvaryuma japon öneririm çok tatlı hayvanlar.Yavru almak isterseniz her türlü yardım ederim.

5. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    Furkan lütfen benimle tecrübelerini paylaş...Kesinlikle japon balığı akvaryumu kuruyorum...Nasıl yavru alınır?

6. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Bende hep japon balığından yavru almak istemişimdir.

7. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Cevap: Japon Balığından Yavru Alma Hayali

Ne yaptın akvaryumu

8. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Cevap: Japon Balığından Yavru Alma Hayali

Ben pek fazla japon balıkları hakkında bilgim olmasada bildiğim kadarıyla her balık için 25lt alan diye bir şey okumuştum.Yani 4 japon besleyebilirsiniz bu görüşe göre ve ben de bu görüşler hep doğru çıktı 70lt akvaryumda japon beslediğimi bilirsiniz..İlk başta 10 tane japon besliiyordum sonra balıklarım 1 hafta içerisinde ölmeye başladı ne olduğunu bilmiyordum her şey yerli yerindeydi sonra internette şöyle bir yazı okudum. 'Her balık için 25lt hacim gerekir'' diye bir yazı sonra japon sayım bu ölümlerden sonra 3 e düştü ve sonra yaşamaya başladılar.Çok güzel yaşıyorlarlı bizede alışmışlardı elimi yukarı uzattığımda yukarı geliyorlar,ben nereye gidersem onlarda o tarafa doğru yöneliyorlardı.Elimden hiç korkmuyorlardı.Taki bu son filtre durma olayına kadar.Filtrem durdu ve havasızlıktan japonlarım ölecekti.Bende ölmesinler diye onları geri vermek zorunda kaldım.Ama yine imkanım olsa yine beslerim japon akvaryumu.Özellikle büyük akvaryumlarda 200lt 300lt gibi büyük hacimli akvaryumlarda gerçekten çok gösterişli duruyorlar.Üremeleri zor diye biliyorum.Ama çok güzel bir balık mutlaka japon besleyin derim ve öneririm.

Sayfayı Paylaş