1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balıkları Hakkında Derin Bilgiler

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde ft25 tarafından 4 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar japon balıklarıyla ilgili yeni bir araştırma ve deneme yaptım ve bu denemeleri sırasıyla yazıyorum.

1.Türler Arası Güç
    2.Kulak ve burunlarının yerleri
    3.En güçlü kasları

1.Arkadaşlar balıklar arasında yaptığım araştırmaya göre en güçlü japon balığı türünün suriye olduğunu gördüm nedeni ise hem küçük kuyrukları var hem sazanı andıran kas yapıları var hem de iri balıklar oldukları için çok güçlüler.Ben balığı sağmak için elime aldığımda bayağı bir zorlanıyoru
    2. olarak en güçlü balık shubunkin türü balıklar
    3.olarak comet ve common
    4.olarak teleskop ve aslanbaş
    5.olarakta siyah gözlü balıklar.

Arkadaşlar balıkların kulakları ve burunları kafalarının üzerindeki kaş kısmında bulunuyor
    ve en güçlü kasları da kuyruk kaslarıdır.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kim tutar seni Furkan. :basardim: Genç yaşında zorları başarmak yanında gözlemci olmakta meziyettir. Ellerine sağlık, teşekkürler. Güzel ve faydalı tecrübeler bunlar.

ft25 bunu beğendi.
  3. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Temel abi teşekkür ederim yakında DNA larına inerim artık.:D Ben bir şey daha eklemek istiyorum genelde balıkların dişleri olmaz deniliyor ama bugün denerim ve baktımki alt tarafta küçük bir çıkıntı var ve çizici bir şey eğer dişleri olmasaydı bazı şeyleri öyütemeyeceklerini düşünüyorum

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kim demiş balıkların dişleri olmaz diye anlamadım. Elbetteki etçil ve otçul olarak diş yapıları değişse de dişleri vardır. Bazı türlerde dişe benzer sert bir yapı vardır ama bir şekilde bu yapı mevcuttur.

ft25 bunu beğendi.
  5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Temel abi ben nice sitelerden ve nice akvaryumcular dan duydum bu lafı balıkların dişleri olmazmış nasıl olmaz bir test edin de bakın dedim ama dinlemediler.

6. shrimp

shrimp

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak Sarıoğlu
    Suriye TÜR ü balıklar.Bakalım daha neler görücez...

7. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Burak bey çok bildiğinizi sanıyorsunuz ama hiç bir şeyden haberiniz yok.Suriye japon vardır ve havuzlarda yetiştirilip ilk zamanlarda suriyeden ithal edildiği için vede vücut yapıları sazana benzediği ve renkleri genellikle sarı olduğu için diğer türlerden farklılığı vardır ve bu yüzden adı suriye japon balığı olarak kalmıştır.

8. shrimp

shrimp

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak Sarıoğlu
    TÜR ne demek biliyormusun?

9. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Ama Burak bey ginede tür olarak kalmış.O yüzden tür yazdım.

Sayfayı Paylaş