1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon balıkları için hangi tür süs kullanmalıyız?

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde ft25 tarafından 31 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar benim japon balıklarım var hangi tür süs almalıyım?Japon balıkları hangi tür süs altında rahat edebilirler?

2. taygun

taygun Guest

Furkan Balıkların için süs almana gerek yok. Biz akvaristler akvaryumlarımıza doğal olmayan şeyler koymaktan hoşlanmayız. Eğer paran varsa iyi bir yem veya daha iyi bir filtre al. Zira japon balıkları iri oldukları için suyu çok çabuk kirletirler.

3. sedatceyhun

sedatceyhun

İsim:
    Sedat Gezer

Tamer beye katılıyorum. Süs yerine eher düşünürsen anibias bitkisi almanı önerebilirim.

4. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Arkadaşlar ben süs olarak yapay olanları demedim.Canlı bitki, çömlek, doğal kaya vb. dedim lütfen konu yanlış anlaşılmasın.Bilgiler için çok çok teşekkürler.

5. taygun

taygun Guest

Furkan Merhaba,

Süs deyince insanın aklına başka birşey gelmiyor doğrusu. Hobiye yeni başlayan pek çok arkdaşımız bizim bahsettiğimiz türden süsleri hemen alıyor. Batık gemi, dalgıç gibi şeyler akvaryumlara yakışmıyor.

Senin bahsettiklerin de aslında süs değil doğal dekorasyondur. Yani balığa ihtiyaç duyduğu ortamın gerektirdikleridir.

Soruna gelince, japon balıkları ile ilgli tecrübem olmadığı için sana yardımcı olamayacağım.

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Mrb Furkan bey;

Süs olarak canlı bitki en güzeli ,özellikle anubias,amazon ve java moss bitki türleri tavsiye ederim.Hem seyir zevki güzel olur .

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Furkan bey bir kaç cümle ilave etmek istiyorum;

Diğer bir konu ise çoğu akvaryumlarda güneş görmemesi istenir.Ama japon balığı akvaryumlarında bu geçersizdir.Japon balıkları güneş ışığına ihtiyaç duyarlar özellikle yavrular çünkü güneş ışığı güzel renklere kavuşmaları için önemli bir yer tutar.Akvaryumunuzun günde en az 1 saat güneş görmesi gerekmektedir.Diğer bir konu ise dekorda testi vs pek sağlıklı değildir .Japon balıkları bu tür dekorların içine girip çıktıkları için sıkışa bilirler buda yaralanmalara ve kayıplara neden olur.

8. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

İsmail bey tavsiyeniz için teşekkürler.Benim akvaryumum düzenli olarak güneş ışığı alıyor.Birde testide sıkışanilir demişssiniz ama benim kullandığım testinin ağzı aşırı geniş olduğu için sıkışma söz konusu bile değil.Verdiğiniz blgiler için teşekkürler.

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

İsmail abi bunu bilmiyordum bilgi verdiğin için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş