1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Balıkları Nasıl Bir Akvaryum Kurmalıyım (Yardım)

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Eren_54 tarafından 28 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Eren_54

Eren_54

Yer:
    kartal cevizli
    İsim:
    Eren
    Yeni japon balığı aldım 4 tane, ısıtıcı hava motoru ve kum yok arka fon yok çok eksiğim var 25 lt civarı bir akvaryumum var . 1 tanesini ayırdım diğerlerini sanki yönetiyordu ve yan yatmaya başladı ayırdım sonra düzeldi diğerleri daha cok dolaşmaya başladı ama şuan ayırdığım balık öldü :(:(

1)ağızını hızlı açıp kapatma nedeni ne olabilir ?

2)hava motoru hangi marka olabilir ?

3)arka fon nasıl olmalı ?

4)ısıtıcı gereklimi ?

5)kum nasıl olmalı ?

6)yardımcı olur musunuz !

7)ışık gereklimi gece ?

8)şuan akvaryumda 3 tane japon var suyunu hangi sıklıkla değiştirmeliyim ?

Düzenleme: 28 Ağustos 2015
  2. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Hoşgeldin...
    Öncelikle japon balıklar çok dayanıklı balıklardır. Tek dej avantajları çok pis olmalarıdır.... O yüzden tepeden şelale filitreli veya piskürtmeli bir iç filitre al. 25 litrelik akvaryum için saat/100 ala bilirsin. Yani saatde 100 lt devirdaim yapcak bir filitre. Tepeden şelale olcağı için haliyle hava vermene gerek kalmıcak.... Isıtıcıya gerek yok. Diğr fon kum ışık vs... Sana kalmış. Nasıl göze hitab ederse onları kullan. Normalde ihtiyaç duymuyolar. Ölen balığın ise, senden dolayı ölmemiştir büyük ihtimmele zaten hastadır ve öyle ölmüştür. Çunku japon balıklarının yemini verdiğin sürece yaşarlar. Ne hava ne ısıtıcı ne ışık felan istemezler dediğim gibi gçrselliği sana kalmış.....

Eren_54 bunu beğendi.
  3. ismetsami01

ismetsami01

Yer:
    istanbul
    Artık eskisi gibi orijinal japon balıkları kalmadı. Malum ithalat sıfır. Hatta tüm tatlı su balıkları kırma oldu desem yeridir. Eğer bu işe gönül verecekseniz ben önce iyi bir araştırın bilgilenin derim. Yoksa gereksiz çok para harcarsınız.

By Captain Barbossa

4. Eren_54

Eren_54

Yer:
    kartal cevizli
    İsim:
    Eren
    Ölen balik bencede hastaydi ic filtrem sobo wp 950 birqz fazla dalga yapiyor ama baliklarim cok saglikli dipte kum ve taslar var uyumlular 3 gunde bir su deisiyorum 100&20 yuzde yirmi 4 tane japon bqligi ic filtre yokken hepsi yukari cikip oksijen almaya calisiyorlqrmis sanimirim suan iyiler

5. Eren_54

Eren_54

Yer:
    kartal cevizli
    İsim:
    Eren
    20150904_151805.jpg Beyaz olan rengi biraz solgun ama biseyi yok

6. Eren_54

Eren_54

Yer:
    kartal cevizli
    İsim:
    Eren
    Ic filtreyle su pompasinin farki ne ic filtre varken su pompasina herek varmi

Sayfayı Paylaş